Wiecha nowej hali Marathon International w Kostrzynie

Wiecha nowej hali Marathon International w Kostrzynie
Możliwość komentowania Wiecha nowej hali Marathon International w Kostrzynie została wyłączona, 13/12/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Nowe centrum e-commerce realizowane przez Dekpol Budownictwo osiągnęło swoją maksymalną wysokość. Nowa inwestycja powiększy istniejące tu centrum logistyczne i pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy.

Na powstającym centrum e-commerce w Kostrzynie zawisła wiecha. Organizatorem tradycyjnej uroczystości był inwestor – Marathon International, firma specjalizująca się w transporcie i spedycji międzynarodowej.

Nowa, w pełni zautomatyzowana hala będzie pełniła funkcję magazynową, z podziałem na trzy strefy funkcjonalne: rozładunkową, magazynowania oraz konfekcjonowania. Od strony południowo-zachodniej będzie przylegać do niej trzy-kondygnacyjna część socjalno-administracyjna. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie ponad 17 tysięcy mkw. Sama hala magazynowa będzie przystosowana do pracy maksymalnie 120 osób w systemie zmianowym.

Cieszymy się, że możemy rozwijać centrum logistyczne w Kostrzynie – mówi Dominik Napieralski, Dyrektor Techniczny Dekpol Budownictwo. – Jesteśmy przekonani, że nowoczesny obiekt spełni oczekiwania prężnie działającego na rynku Marathon International i jego pracowników. Mimo napiętego harmonogramu, realizujemy inwestycję planowo, dzięki bardzo dobrej współpracy obu stron. 

Inwestycja będzie gotowa do odbioru już na przełomie I i II kwartału 2023 roku. Poza halą i budynkiem administracyjnym, Dekpol Budownictwo zrealizuje wewnętrzne instalacje, drogi, plac manewrowy oraz zbiornik pożarowy.

Dekpol Budownictwo jest jedną ze spółek Grupy Dekpol. Prawie 30 lat działalności na rynku pozwoliło firmie osiągnąć wiodącą pozycję generalnego wykonawcy. Spółka jest klasyfikowana w rankingu TOP 15 firm budowlanych PwC w Polsce.

Dekpol Budownictwo specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych, rekreacyjnych, związanych z ochroną środowiska, a także centrów logistycznych i handlowych. Realizuje projekty od podstaw, a także przebudowuje i rozbudowuje istniejące obiekty. Sukcesywnie rozwija także usługi „Projektuj” oraz „Zaprojektuj i Wybuduj”.

Na sukces Dekpol Budownictwo pracuje kilkuset wysokiej klasy specjalistów, wśród których znajdują się doświadczeni inżynierowie, operatorzy, montażyści i pracownicy budowlani. Firma dysponuje własnym parkiem maszynowym działu robót ziemnych i drogowych składającym się z ponad 100 jednostek nowoczesnego sprzętu. W realizowanych projektach wykorzystywane są prefabrykaty betonowe oraz konstrukcje stalowe produkowane w zakładach Grupy Kapitałowej DEKPOL w Pinczynie i Toruniu.

Marathon International to lata doświadczenia na rynku i zespół młodych ludzi specjalizujących się w transporcie i logistyce międzynarodowej. Pojazdy Marathon przemierzają całą Europę. Firma wdraża innowacyjne rozwiązania, by dostosować się do potrzeb klientów. Celem jest bycie kluczowym partnerem w zintegrowanej logistyce w Europie dzięki najwyższej jakości usług.

Omnie Katarzyna Maciak