Warszawska walka o najemców biur

Warszawska walka o najemców biur
Możliwość komentowania Warszawska walka o najemców biur została wyłączona, 07/11/2013, przez␣, w␣Headline, Warszawa

Według przygotowanej przez DTZ trzeciej edycji „Przewodnika po rynku biurowym w Polsce”, pod koniec pierwszej połowy 2013 r. zasoby nowej powierzchni biurowej w dziewięciu głównych miastach Polski wyniosły 6,64 mln mkw. 60 proc. tych zasobów stanowiły biura w Warszawie, których łączna powierzchnia przekroczyła już 4 mln mkw. Z raportu firmy Cushman & Wakefield „Marketbeat Polska — Jesień 2013” wynika, że w stolicy w pierwszej połowie 2013 r. deweloperzy wybudowali 152 tys. mkw. biur. Trwa budowa kolejnych 570 tys. mkw., co pozwala przewidywać, że w bieżącym roku łączna podaż może wynieść 270 tys. mkw. Jej szybki wzrost nie idzie jednak w parze z aktywnością najemców.

— Podaż biur w Warszawie rośnie znacznie szybciej niż ich absorpcja, więc zwiększa się powierzchnia pustostanów. Wpływa to również na zwiększenie stawek czynszowych. Najemcy coraz częściej podpisują umowy na tańsze biura poza centrum miasta — mówi Richard Aboo, partner oraz dyrektor działu powierzchnibiurowych firmy Cushman & Wakefield.Podaż biur w Warszawie rośnie znacznie szybciej niż ich absorpcja, więc zwiększa się powierzchnia pustostanów. Wpływa to również na zwiększenie stawek czynszowych. Najemcy coraz częściej podpisują umowy na tańsze biura poza centrum miasta — mówi Richard Aboo, partner oraz dyrektor działu powierzchnibiurowych firmy Cushman & Wakefield.

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.