W których osiedlach kupimy gotowe mieszkania

W których osiedlach kupimy gotowe mieszkania
Możliwość komentowania W których osiedlach kupimy gotowe mieszkania została wyłączona, 31/08/2020, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, inwestycje

W których inwestycjach deweloperzy oferują ukończone mieszkania? Jakie lokale można w nich jeszcze kupić? W jakich cenach? Budowa jakich projektów dobiega już końca? Jakie mieszkania są w nich dostępne? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Paweł Ruszczak, p.o. prezesa Develia SA.

Duże zainteresowanie klientów naszą ofertą sprawia, iż praktycznie nie posiadamy gotowych mieszkań. Ostatnie lokale z terminem oddania na ten rok oraz początek 2021 roku można znaleźć w takich projektach jak Bastion Wałowa w Gdańsku, Mały Grochów w Warszawie, czy Osiedle Kamienna 145 we Wrocławiu. W zależności od miasta i inwestycji w ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 27 mkw. w cenie od 8 tys. zł/mkw.

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

Wśród gotowych mieszkań oraz tych z krótkim terminem do odbioru kluczy, mamy w sprzedaży głównie lokale o dużych metrażach. W Warszawie dostępnych jest 8 gotowych mieszkań w inwestycji Osiedle Warszawa Aleje Jerozolimskie o powierzchni od 72 mkw. do 100 mkw., których ceny zaczynają się od 6 800 zł/mkw. Niebawem klucze odbierać będą mogli również klienci zainteresowani zakupem w innych dwóch warszawskich inwestycjach – Centro Ursus, gdzie pozostały mieszkania o metrażu 78 mkw.-87 mkw. i Nowa Grochowska, gdzie dostępne są lokale o powierzchni 57 mkw.-130 mkw.

W Łodzi gotowe mieszkania mamy w sprzedaży w osiedlu Pomorska Park, są to lokale liczące od 69 mkw. do 84 mkw., które oferujemy w cenie od 5700 zł/mkw. Wkrótce wprowadzić będzie się też można do Apartamentów Drewnowska 43, w ofercie których mamy lokale o powierzchni 57 mkw.-93 mkw., a ceny zaczynają się od 5 600 zł/mkw.

Klienci poszukujący mieszkań dostępnych od ręki lub z krótkim okresem zakończenia realizacji w katowickiej ofercie mogą wybierać spośród 96 lokali o metrażach od 42 mkw. do 68 mkw. na osiedlu Nowy Brynów w cenie od 5 700 zł/mkw.

W Krakowie z gotowych mieszkań dostępne są już tylko trzy i czteropokojowe lokale wielkości ponad 60 mkw. w osiedlu Atal Kliny Zacisze w cenie od 6 000 zł/mkw. Drugi etap tego osiedla jest już bliski ukończenia, a w ofercie są mieszkania od 42 mkw. do 105 mkw. W Krakowie mamy ponadto lokale w Bagry Park Apartamenty Inwestycyjne o wielkości od 24 mkw. do 43 mkw. w cenie od 8 300 zł/mkw. brutto.

W trójmiejskiej ofercie pozostało już tylko jedno gotowe, 77 metrowe mieszkanie w cenie 8 000 zł/mkw. w osiedlu Przystań Letnica. We Wrocławiu takie lokale kupić można w projekcie Krakowska 37 o metrażu 31 mkw.- 63 mkw. w cenie od 6 300 zł/mkw. netto, a w Warszawie w inwestycji Nowa Grochowska Mikroapartamenty Inwestycyjne o metrażu 24 mkw.-42 mkw. w kwocie od 8 535 zł/mkw. z wykończeniem pod klucz.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Gotowe lokale mamy w Warszawie w prestiżowym apartamentowcu z recepcją i podziemnym parkingiem – Jerozolimskie Invest. Nowoczesne, eleganckie, modnie i funkcjonalnie urządzone, wyposażone w telewizję satelitarną, Wi Fi i klimatyzację, apartamenty inwestycyjne o powierzchni od 23 mkw. do 61 mkw., składają się z salonu z aneksem kuchennym i łazienki, a większe mają dodatkową sypialnię. Można je kupić w cenie od 275 500 zł.

W październiku br. dobiegnie końca budowa osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach, w którym zostało do kupienia 28 mieszkań o metrażu od 48 mkw. do 78 mkw. mkw. w cenie od 6 650 do 8 150 za mkw., a 15 lokali o metrażach od 34 mkw. do 137 mkw. w cenie od 6 375 do 8 560 za mkw. jest zarezerwowanych. Położone w bardzo dobrej lokalizacji osiedle, blisko centrum, obok Parku Śląskiego, niedaleko planetarium i stadionu, od początku cieszy się dużym powodzeniem. W kompleksie, który powstaje od 2016 roku będzie łączne pięć wieżowców z ponad 615 mieszkaniami.

W prestiżowej inwestycji Hanza Tower w centrum Szczecina, której budowa również wkrótce zostanie ukończona, sprzedaliśmy już około 85 proc. apartamentów. Mamy w ofercie jeszcze apartamenty o metrażu od 22 mkw. do 221 mkw. Ceny uzależnione są od tego, na jakiej wysokości 27 piętrowego wieżowca znajduje się apartament i wynoszą  od 8 730 zł do 16 980 zł  za lokale usytuowane na najwyższym piętrze.

W warszawskiej inwestycji Willa Wiślana zostało nam też jeszcze 15 mieszkań i ostatnie 3 lokale wykończone pod klucz w Osiedlu Bliska Wola.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.

Gotowe mieszkania stanowią zaledwie 3 proc. całej oferty. Są to pojedyncze lokale, w większości trzypokojowe oraz pojedyncze mniejsze mieszkania w kilkunastu inwestycjach w Warszawie. Gotowe do odbioru będą jeszcze w tym roku lokale w inwestycji City Sfera we Włochach, w III/IV kw. br. w projekcie Forum Wola. Takie mieszkania oferujemy też w projektach na warszawskim Tarchominie, Pradze, w Ursusie i Wilanowie. Ceny mieszkań uzależnione są od inwestycji. Najniższe stawki obowiązują na Tarchominie w Osiedlu Życzliwa Praga, gdzie można kupić lokal w cenie od 7 500 zł/mkw., we Włochach w City Sfera – od 8 700 zł/mkw., w Ursusie w inwestycji Mój Ursus od 7 999 zł/mkw., na Pradze w projekcie Praga Arte od 8 700 zł/mkw., na Woli w Forum Wola od 8 899 zł/mkw. oraz w inwestycji Apartamenty Królewskie w Wilanowie od 12 300 zł/mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest 

W ofercie mamy obecnie gotowe mieszkania w dwóch inwestycjach. Pierwsza z nich to Apartamenty Okopowa 59A na warszawskiej Woli, a druga Warszawski Świt zlokalizowana na pograniczu Pragi Północ i Targówka. Ostatnie apartamenty na Woli mamy w metrażach od 43 mkw. do 113 mkw. Ceny w tej inwestycji zaczynają się od 548 tys. zł. Z kolei na oddanym do użytkowania w lipcu br. osiedlu Warszawski Świt pozostało jeszcze kilka mieszkań o powierzchni od 56 mkw. do 99 mkw. Ceny gotowych mieszkań w standardzie deweloperskim zaczynają się od 483 tys. zł.

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

Aktualnie mamy w budowie mieszkania w kilku projektach w Warszawie i Krakowie. W sumie w ofercie znajduje się ponad 300 lokali. Natomiast z gotowych mieszkań został nam już jedynie ostatni lokal w znakomicie przyjętym przez rynek, pierwszym etapie osiedla Omulewska 26 w Warszawie.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na ostatnie gotowe mieszkanie w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Dwie kolejne inwestycje są już na ukończeniu i lokale będą przekazywane klientom na początku przyszłego roku. W inwestycji Moja Północna na warszawskim Tarchominie dostępne są jeszcze mieszkania dwupokojowe o powierzchni 38 mkw.- 40 mkw. i trzypokojowe od 65 mkw. do 71 mkw., w cenie od  7 800 zł/mkw.

W apartamentowej inwestycji Przy Arsenale położonej w sąsiedztwie warszawskiej Starówki mamy jeszcze kilka lokali jedno i dwupokojowych oraz kilka apartamentów o wielkości 100 mkw. z widokiem na panoramę miasta.  

Agata Zambrzycka, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Aria Development

Obecnie realizujemy trzy projekty i przymierzamy się do rozpoczęcia nowej inwestycji w Rembertowie. Osiedle Natura w Wieliszewie jest na ukończeniu, a cała pula 300 mieszkań w każdym z 3 etapów została sprzedana przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Mamy jeszcze dostępne gotowe mieszkania w Osiedlu Łomianki, jednak zostało ich już tylko trzy o powierzchni 102 mkw., 95 mkw. i 82 mkw. w cenach 499 500 zł, 463 000 zł i 415 000 zł. Budowa tego etapu osiedla zakończyła się wiosną tego roku, a pozwolenie na użytkowanie uzyskaliśmy w lipcu br.

Karolina Guzik, manager ds. sprzedaży w spółce mieszkaniowej Skanska

Obecnie realizujemy inwestycje w trzech atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Warszawy: Mokotów, Gocław oraz pogranicze Żoliborza i Bielan. W drugim etapie mokotowskiego osiedla Holm House dostępne mamy wyjątkowe mieszkania zlokalizowane na wyższych piętrach, o powierzchni od 60 do 116 mkw. To głównie lokale trzy, cztero, a nawet pięciopokojowe. O ich wyjątkowym charakterze stanowią przede wszystkim obszerne tarasy, na których można nawet stworzyć swój własny ogródek, a także wysokie sufity, dzięki czemu mieszkania są niezwykle przestronne. Ogromnym atutem jest również lokalizacja blisko biznesowego centrum Warszawy oraz łatwy dostęp do komunikacji miejskiej – jedynie 5 minut do najbliższego przystanku metra.

W trzecim etapie Osiedla Mickiewicza posiadamy w ofercie  lokale, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać widok pięknie zachowanego starodrzewia, a także spokojnie wypoczywać na tarasie umieszczonym od wewnętrznej strony patio. Dostępne lokale można znaleźć w przedziale od 68 do 133 mkw.

Z kolei mieszkanie o największym metrażu w naszej ofercie czeka na właściciela w Jaśminowym Mokotowie. To ciche i spokojne mieszkanie, znajdujące się na osiedlu pełnym zieleni, mierzy 140 mkw. Ponadto w zyskującej na popularności, warszawskiej dzielnicy Gocław w pierwszym etapie osiedla Park Skandynawia dysponujemy stumetrowym, przestronnym lokalem  z ponadstandardowo dużymi oknami skierowanymi na trzy strony świata. 

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Gotowe mieszkania dostępne są w inwestycji Centreville we Wrocławiu oraz Cerisier Résidence w Poznaniu. Centreville to prestiżowy apartamentowiec zlokalizowany w samym centrum miasta, na granicy klimatycznego Nadodrza, tuż nad rzeką. Wśród mieszkań wyróżniają się luksusowe dwupoziomowe apartamenty z podwójnymi tarasami. Z kolei Cerisier Résidence to kameralny, trzypiętrowy budynek z podziemną halą garażową, który położony jest w dzielnicy Grunwald. W obu budynkach znajdują się eleganckie hole wejściowe i portale drzwiowe.

W Centreville aktualnie dostępne są mieszkania o powierzchni od 63 mkw. do 140 mkw. Ceny zaczynają się od 9 900  zł za mkw. W Cerisier Résidence w ofercie mamy mieszkania o metrażu od 61 mkw. do 89 mkw. w cenie od 7250 zł za mkw.

W tym roku planujemy oddać do użytku ponad 600 mieszkań w Warszawie. Niebawem będą gotowe mieszkania i domy w pięciu naszych osiedlach w Warszawie i jednym we Wrocławiu. Prawdopodobnie wszystkie zakończą się przed upływem bieżącego lub w pierwszej połowie przyszłego roku. W inwestycji Forêt na warszawskiej Białołęce kupić można trzypokojowy lokal w kwocie od 399 900 zł. Dostępne są jeszcze mieszkania o powierzchni 57 – 84 mkw.  W kameralnym projekcie Vitalité w Wilanowie w sprzedaży są mieszkania o metrażu 57 – 97 mkw. W rodzinnym Osiedlu Orso w Ursusie  można kupić ostatnie mieszkania w cenie od 7661 zł mkw. Na warszawskiej Pradze w inwestycji Wileńska Express dostępny jest ostatni apartament premium o wielkości 165 mkw. w cenie 10 000 zł/mkw. W projekcie Villa de Charme na Bemowie ostatnie domy szeregowe o powierzchni 162 mkw. położone 500 metrów od planowanej stacji metra oferujemy w cenach od 7129 zł za mkw.  

W inwestycji Zajezdnia Wrocław w Nadodrzu we Wrocławiu mamy natomiast w sprzedaży mieszkania pod wynajem i na własne potrzeby o metrażu 27- 56 mkw. w kwocie od 269 900 zł.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Gotowe lokale mamy obecnie do zaoferowania w inwestycji Nowe Rokitki w Tczewie, gdzie proponujemy lokale trzy i czteropokojowe o powierzchni od 50 mkw. do 77 mkw. Cena mieszkań trzypokojowych zaczyna się od 280 tys. zł, a czteropokojowych od 327 tys. zł brutto. Z kolei w Gdańsku proponujemy gotowe mieszkania w Osiedlu Foresta oraz Zielone. W pierwszej inwestycji lokale dwupokojowe są dostępne od 435,5 tys. zł, trzypokojowe od 629,5 tys. zł, a czteropokojowe od 980,5 tys. zł brutto. Ich metraże mieszczą się w przedziale od ok. 44 mkw. do 122 mkw. Natomiast na Osiedlu Zielonym mieszkania dwupokojowe można kupić w kwocie od 445 tys. zł, a czteropokojowe od 486 tys. zł brutto. Ich powierzchnie mieszczą się w przedziale od 68 mkw. do 78 mkw. Liczba pokoi może ulec zmianie w drodze indywidualnych zmian aranżacyjnych.DOMPRESS

Omnie PRESTIGE PR