Victoria Dom weszła na rynek PRS

Victoria Dom weszła na rynek PRS
Możliwość komentowania Victoria Dom weszła na rynek PRS została wyłączona, 23/02/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Victoria Dom zawarła pierwszą transakcję pakietowej sprzedaży mieszkań do luksemburskiego funduszu Vivion. Umowa obejmuje dwa budynki powstałe w ramach Osiedla Metro Połczyńska na warszawskim Bemowie. Deweloper posiada kilka kolejnych projektów, które może zaoferować funduszom inwestującym na rynku najmu instytucjonalnego (PRS).  

Deweloper Victoria Dom sfinalizował pierwszą transakcję pakietowej sprzedaży mieszkań do funduszu inwestującego na rynku najmu instytucjonalnego PRS (ang. Private Rented Sector). Umowa zawarta z luksemburską firmą Vivion obejmuje dostarczenie lokali w dwóch budynkach powstałych na Osiedlu Metro Połczyńska przy ulicy Kopalnianej na warszawskim Bemowie. 

– Sfinalizowaliśmy pierwszą umowę sprzedaży mieszkań do funduszu inwestującego w nieruchomości przeznaczone pod najem instytucjonalny. Przy lekkim schłodzeniu nastrojów na rynku pierwotnym obsługa sektora PRS jest atrakcyjną alternatywą na utrzymanie zakładanych poziomów sprzedaży. Aktualnie mamy w realizacji kilka kolejnych projektów, które możemy zaoferować funduszom w ramach pakietowej sprzedaży – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Oferta spółki koncentruje się na kompaktowych i funkcjonalnych mieszkaniach, które są dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Takie lokale, posiadające jednocześnie rozbudowaną strefę powierzchni wspólnych w postaci placów zabaw czy terenów zielonych, są najchętniej wybierane zarówno przez osoby kupujące na własne potrzeby oraz pod wynajem. Nieruchomości mieszkaniowe są cały czas traktowane jako jedna z najlepszych form inwestycji oraz lokat kapitału.

Victoria Dom w minionym roku sprzedała na polskim rynku łącznie 1607 mieszkań. To o 6% więcej niż w poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 1522 lokale. Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku. 

Omnie Katarzyna Maciak