Victoria Dom rozpędza ekspansję na rynku niemieckim

Victoria Dom rozpędza ekspansję na rynku niemieckim
Możliwość komentowania Victoria Dom rozpędza ekspansję na rynku niemieckim została wyłączona, 27/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Victoria Dom ugruntowuje swoją pozycję na rynku niemieckim. Do oferty sprzedażowej wprowadzony został kolejny projekt w Lipsku. Inwestycja dostarczy łącznie 122 mieszkania o metrażach od 38 do 149 m2 powierzchni. W przygotowaniu są kolejne przedsięwzięcia zarówno w Lipsku i Berlinie.  

Victoria Dom uruchomiła nowy projekt w Lipsku czyli mieście zlokalizowanym we wschodniej części Niemiec na południe od Berlina. Wprowadzone do sprzedaży nowe osiedle LOUX powstaje w modnej dzielnicy Sellerhausen-Stünz, tuż obok tętniącego życiem Volkmarsdorf. Składa się z dwóch 7-piętrowych budynków i obejmuje łącznie 122 mieszkania liczące od dwóch do pięciu pokoi o metrażach od 38 do 149 m2. Lokale mogą być kupowane zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz z przeznaczeniem na inwestycje pod bardzo popularny w tym kraju wynajem.  

Osiedle jest budowane zgodnie ze standardami obowiązującymi na rynku niemieckim. Oferowane mieszkania będą dostarczone w wersji pod klucz, z możliwymi do wyboru różnymi opcjami wykończenia obejmującymi m.in. drewniany parkiet i ogrzewanie podłogowe. Pomiędzy dwoma budynkami kompleksu mieszkaniowego zaplanowany jest m.in. zielony dziedziniec z placem zabaw dla dzieci. W podziemnym parkingu znajdować się będą miejsca dla rowerów oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Część lokali będzie pozbawiona wszelkich barier architektonicznych i w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Niemcy ciągle stanowią bardzo atrakcyjne miejsce dla deweloperów. Urbanizacja obszarów miejskich i rozwój biznesu w Lipsku i Berlinie wspiera nas w ekspansji na tym rynku. Mamy kolejne projekty w zanadrzu i planujemy kreowanie pięknej przestrzeni tych unikalnych miast. Klienci za naszą zachodnią granicą poszukują przede wszystkim wykończonych mieszkań z rozbudowaną infrastrukturą w ramach powierzchni wspólnych. Wiele funkcjonalności i rozwiązań stosowanych w niemieckich projektach wdrażamy również w inwestycjach realizowanych na krajowym rynku. W efekcie nasza oferta jest bardzo dobrze przyjmowana przez polskich klientów” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A. 

Victoria Dom jest jednym z liderów na warszawskim rynku nieruchomości i regularnie pojawia się na szczytach rankingów najaktywniejszych deweloperów. W rankingu redNet w drugim kwartale br. zajęła 1. miejsce wśród warszawskich firm deweloperskich podpisując 459 umów deweloperskich oraz płatnych umów rezerwacyjnych. Victoria Dom rozwija działalność również na rynku krakowskim. 

Na rynku niemieckim spółka rozpoczęła ekspansję w 2016 r. wchodząc ze swoją ofertą w pierwszej kolejności do Berlina, a następnie w 2020 roku także do Lipska. Dotychczas zrealizowane zostały dwa projekty w Berlinie. Aktualnie w przygotowaniu i realizacji jest łącznie 7 inwestycji oferowanych w obu niemieckich aglomeracjach. 

Omnie Katarzyna Maciak