W USA trwa spór o zadłużenie kraju

Możliwość komentowania W USA trwa spór o zadłużenie kraju została wyłączona, 27/07/2011, przez␣, w␣Ameryka, prawo, świat

Z USA nadal napływają niepewne informacje. Po poniedziałkowym wystąpieniu prezydenta Baraca Obamy spory polityczne nie ustają. Dług publiczny w maju wyniósł 14,3 biliona dolarów. Jest to limit zadłużenia ustalony prawnie.

Amerykański rząd ma związane ręce. Nie może sprzedać kolejnych obligacji, ponieważ będzie to niezgodne z prawem. Musi wydać tyle, ile wyniosą przychody z podatków.

Rozwiązaniem będzie podniesienie limitu zadłużenia. Republikanie i Demokraci nie mogą jednak osiągnąć kompromisu w tej sprawie. Demokraci chcą zlikwidować ulgi i podnieść podatki. Republikanie opowiadają się za głębokimi cięciami rządowymi. Problem stanowi też wysokość kolejnego limitu zadłużenia.

Źródło: wyborcza.biz

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.