Trójmiasto stolicą apartamentów nadwodnych

Trójmiasto stolicą apartamentów nadwodnych
Możliwość komentowania Trójmiasto stolicą apartamentów nadwodnych została wyłączona, 20/08/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Rynek nieruchomości, po chwilowym wstrząsie spowodowanym pandemią, wydaje się powoli stabilizować. Klienci szybko zorientowali się, że nieruchomości wciąż stanowią najbezpieczniejszą opcję lokowania kapitału. Wśród nowych trendów można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania luksusowymi apartamentami, a w szczególności tymi zlokalizowanymi nad wodą.

W każdym miejscu na świecie apartamenty zlokalizowane nad wodą, czy to nad morzem, jeziorem czy malowniczą rzeką w centrum miasta, stanowią unikalne oferty. Budowane w pierwszej linii zabudowy są doskonałym miejscem lokowania kapitału ze względu na swoją ograniczoną podaż i to bez względu na to, czy kupowane są w celach zamieszkania, czy też inwestycyjnie – z planem wynajmu krótkoterminowego. Te ostatnie, w świetle zagrożenia COVID-19, są doskonałą, komfortową i co najważniejsze – bezpieczną alternatywą dla dużych ośrodków hotelowych, które niejako wymuszają częste kontakty z dużymi grupami ludzi.

Apartament wynajmowany krótkoterminowo posiadający własne zaplecze kuchenne uniezależnia od ryzyk związanych z korzystaniem z hotelowej restauracji a więc i częstych kontaktów z gośćmi hotelu, pochodzącymi przecież z różnych części świata. Innym powodem zwrotu w kierunku takich apartamentów jest chęć posiadania tzw. second home – miejsca, które w przypadku wprowadzenia lockdownu, umożliwiałoby spędzenie okresu izolacji w komfortowych warunkach i ciekawej lokalizacji.

Trójmiejski rynek apartamentów nadwodnych ma przed sobą bardzo dobre perspektywy dzięki skutecznej promocji wielu inwestycji i wciąż rosnącej popularności wśród turystów. Dostrzegają to inwestorzy lokalni, ale nie brak również nabywców z całego świata. W czasach kiedy maleje zainteresowanie dużymi obiektami hotelowymi, doskonale położone apartamenty stają się jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji inwestycyjnych.

Najpopularniejsze apartamenty usytuowane nad wodą, oprócz dogodnej lokalizacji i nowoczesnego designu wnętrz, posiadają również szereg udogodnień. Standardem są na pewno duże przeszklenia i tarasy oferujące widok na tętniące życiem akweny wodne czy zlokalizowane w parterach strefy gastronomiczne i usługowe. W ofercie coraz częściej pojawiają się również apartamenty z własnymi marinami jachtowymi. Wszystko po to, aby zapewnić właścicielom i gościom maksymalny komfort.

Turystyka w ścisłym centrum

Naprzeciwko gdańskiego Żurawia, w sercu odradzającej się do życia Wyspy Spichrzów, cechującej się najdłuższą linią brzegową Motławy, znajduje się Deo Residence & SPA – kompleks ponad 100 apartamentów o powierzchni od 25 do 220 m2. W ich wnętrzach wykorzystano wyjątkowe rozwiązania architektoniczne, takie jak naturalne elewacje z kamienia, cegły, ceramiki czy stali. Nie zabrakło również szlachetnych materiałów wykończeniowych – drewna czy szkła.

Tym, co wyróżnia apartamenty Deo Plazy od innych miejsc wynajmu krótkoterminowego, jest szeroki wachlarz usług dostępnych m.in. w Radisson Hotel & Suites Gdańsk , będącego jej częścią. Misją twórców tego miejsca jest zapewnienie wypoczynku na światowym poziomie. Dlatego dla gości Deo Residence & SPA dostępna jest wysokiej klasy usługa concierge. W jej ramach grupa doświadczonych doradców pracuje na rzecz spełnienia wszystkich najbardziej wyszukanych potrzeb i oczekiwań gości Deo Plazy.

Szlakiem Motławy

Podążając wzdłuż szlaku pieszego prowadzącego z Głównego Miasta w kierunku Stoczni Cesarskiej, natrafiamy na budynek stanowiący swoistą zapowiedź nowo powstającej dzielnicy Gdańska – Młodego Miasta. Inwestycja Chlebova Apartamenty zlokalizowana jest nad samym brzegiem Motławy, w miejscu dawnej Germania Brotfabrik – pierwszej przemysłowej fabryki chleba w północnej Polsce, która działała tu nieprzerwanie aż do końca II wojny światowej. 

Oprócz wyjątkowej lokalizacji przy samej marinie, nacisk położono tu również na nowoczesne przestrzenie rekreacyjne – strefę fitness, strefę biznesową czy salę zabaw dla najmłodszych. W parterach przewidziano lokale usługowe, a na dachu zaprojektowany został taras widokowy. Wszystko wskazuje więc na to, że Chlebova dołączy do grona najbardziej pożądanych lokalizacji położonych w Gdańsku, zarówno dla inwestorów, jak i turystów zainteresowanych krótkoterminowym najmem.

Lokalizacja obiektu zapewnia inwestorom wiele korzyści między innymi dostęp do wodnych atrakcji, zabytków Gdańska czy obiektów kultury i sztuki – mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development. Pomimo to, Chlebova zlokalizowana jest w miejscu, które zapewnia wytchnienie od zgiełku centrum miasta, a dzięki temu jest doskonałym miejscemw którym spędzony czas pozwoli czerpać z komfortu prawdziwego zacisza domowegoTo właśnie te czynniki bezpośrednio przekładają się na dobre wyniki sprzedaży –  dodaje.

Nie tylko Gdańsk

Luksusowe apartamenty powstające nad samą wodą to nie tylko domena Gdańska. Również w Gdyni można znaleźć takie inwestycje. Pierwszą, słynną chyba w całej Polsce, był wieżowiec Sea Towers, niegdyś najwyższy mieszkalny budynek w kraju. Zapoczątkował on budowę tzw. gdyńskiego Waterfrontu. Do dziś działa tam wiele apartamentów na najem krótko- i długoterminowy, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie Sea Towers, na tzw. Molo Rybackim, powstaje właśnie ekskluzywne osiedle o nazwie Yacht Park.

W jego skład wchodzi sześć pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalno-usługowych, które zaoferują 135 apartamentów o najwyższym standardzie. Będą one posiadać ekspozycję południową na cały Basen Prezydencki i zacumowane tam jednostki: Dar Pomorza, Dar Młodzieży czy ORP Błyskawicę, oraz na zatokę – od Półwyspu Helskiego aż do Gdańska. Co ważne, unikalną cechą tej inwestycji jest fakt, że w jej ramach powstała również nowoczesna marina dla 120 jednostek.

Obie realizacje to wynik konkursu architektonicznego wygranego kilka lat temu przez biuro architektoniczne ARCH-DECO. Jak mówi jeden z jego założycieli, Michał Baryżewski: – Jak przystało na tak prestiżową lokalizację, architektura i wykończenie w Yacht Parku są na najwyższym poziomie. Apartamenty leżą praktycznie w odległości ok. 20 metrów od jachtów zacumowanych w marinie, co jest ewenementem – na pewno w naszym kraju. Posiadać apartament z zaparkowaną poniżej własną łodzią lub jachtem to łakomy kąsek inwestycyjny. Zwłaszcza, że nie zanosi się na następne realizacje mieszkaniowe na tym pirsie w najbliższej przyszłości. Nie dziwi zatem, że pomimo wysokich cen, zainteresowanie tą inwestycją jest ogromne – dodaje.

Przyszłość trendu

Rynek nieruchomości jest jedną z najpopularniejszych form lokowania kapitału. Luksusowe apartamenty nadwodne, dzięki swojej unikatowej lokalizacji, wydają się być pewną inwestycją. Rynek pokazał bowiem, że nawet globalne zawirowania związane z wybuchem pandemii nie są w stanie na dłużej zachwiać ogromnego popytu na nieruchomości klasy premium.

Omnie redakcja