Tétris zrealizował prace fit-out w nowym biurze Echo Investment w Browarach Warszawskich

Tétris zrealizował prace fit-out w nowym biurze Echo Investment w Browarach Warszawskich
Możliwość komentowania Tétris zrealizował prace fit-out w nowym biurze Echo Investment w Browarach Warszawskich została wyłączona, 14/02/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Browary Warszawskie to flagowy projekt destination Echo Investment i to tutaj deweloper zdecydował się przenieść swoją stołeczną siedzibę. Na siódmym piętrze budynku Biura przy Willi, który jest najwyższym w kompleksie, powstały przepiękne wnętrza inspirowane m.in. filmem „Incepcja” Nolana i historią dzielnicy Wola. Za projekt odpowiadał dział architektów Echo Investment oraz pracownia architektoniczna MIXD, a generalne wykonawstwo i koordynację prac wykończeniowych powierzono liderowi rynku fit-out – firmie Tétris.

Echo Investment w swoim portfolio posiada szeroki wachlarz inwestycji – od mieszkaniowych, przez handlowo-usługowe, po biurowe czy hotelowe. Przygotowywane przez dewelopera projekty skupione są na ludziach. Są to miejsca, które mają przyciągać, zachęcać do spędzania w nich czasu i inspirować do działania. Te wartości firma przełożyła na projekt swojego nowego biura w Warszawie. Na 1200 mkw. powierzchni do dyspozycji pracowników przygotowano funkcjonalne sale konferencyjne, przestrzeń open space oraz komfortową, sprzyjającą integracji kuchnię. Na uwagę zasługuje przestronna recepcja. Zgodnie z najnowszymi trendami jest nie tylko miejscem do witania gości, ale połączona została z reprezentacyjnym salonem, w którym można poprowadzić spotkania – a wszystko to w bardzo atrakcyjnym i intrygującym designie.

Zależało nam by nowe biuro było przyjaznym miejscem zarówno dla pracowników, jak i gości. Chcieliśmy by wyrażało nasze zamiłowanie do wzornictwa, architektury i wysokiej jakości wykonania. Wspólnie z MIXD udało nam się ten efekt osiągnąć. Domowy, wręcz salonowy klimat połączyliśmy z licznymi detalami nawiązującymi do konstrukcji budowlanych czy codziennej pracy architektów. Między innymi zastosowaliśmy jako tło w recepcji rolkę papieru milimetrowego, a także stół kreślarski w sali przeznaczonej do kreatywnej pracy. Cieszy również fakt, że biuro jest pełne funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają poszczególnym zespołom wykonywanie codziennych obowiązków i sprzyjają integracji. Do sukcesu w realizacji tego świetnego projektu potrzebowaliśmy kogoś, kto był w stanie przenieść go w pełni do świata realnego – dlatego do współpracy zaprosiliśmy firmę Tétris.

Piotr Kozłowski, dyrektor działu architektów w Echo Investment Projekt wnętrza jest niezwykle oryginalny, pełen elementów kojarzących się z architekturą, ale i kultowymi scenami z filmu „Incepcja”. W efekcie na suficie salonu możemy podziwiać drewnianą makietę odwróconego miasta, a każda z sal konferencyjnych przywodzi na myśl inny etap snu. Tak zaskakujące pomysły wymagały precyzji i doskonałej koordynacji prac. Firma Echo Investment zdecydowała się powierzyć prace budowlano-wykończeniowe firmie Tétris.

Lubimy podejmować takie wyzwania, jak to postawione przed nami przez Echo Investment. Niebanalny projekt wymagał dokładności względem detali, wykorzystania bardzo różnorodnych materiałów, jak i stosunkowo szybkiego tempa realizacji. W nowym biurze, by uzyskać oczekiwane efekty zastosowaliśmy między innymi sufity modułowe Ecophon, akustyczne z płyt Heradesign oraz sufit ażurowy Muraspec, których montaż wymagał dobrego rozplanowania i dopasowania, a przede wszystkim doświadczenia. Wnętrza są przepełnione domową atmosferą, a jednocześnie bardzo zróżnicowane za sprawą wykorzystanych materiałów jak tapety, wykładziny, deska podłogowa czy mikrocement. Pomimo napiętego harmonogramu oraz trwającej pandemii, która ma wciąż wpływ na dostępność czy dostawy surowców i materiałów, projekt ukończyliśmy na czas dzięki niezwykle sprawnej współpracy z pracownią architektoniczną oraz naszymi dostawcami. Doceniamy zaufanie jakim obdarzył nas deweloper i zdecydowanie jesteśmy zadowoleni z osiągniętego efektu.

Ewelina Czaplarska, project manager, TétrisZespół Tétris prowadził działania przez trzy miesiące, a obejmowały one między innymi: instalacje elektryczne i sanitarne, prace budowlane, wykończenie ścian i podłóg, montaż drzwi drewnianych, szklanych ścianek i drzwi oraz koordynację firmy meblarskiej. Był to kolejny zrealizowany przez firmę projekt w inwestycji powstającej wokół kultowych miejsc, wykorzystujących zabytkową tkankę budynków. Poza Browarami Warszawskimi Tétris ma na koncie ukończone powierzchnie w Centrum Praskim Koneser, Elektrowni Powiśle czy Hali Koszyki.

Omnie Katarzyna Maciak