Tak wygląda trójmiejski rynek nieruchomości komercyjnych

Tak wygląda trójmiejski rynek nieruchomości komercyjnych
Możliwość komentowania Tak wygląda trójmiejski rynek nieruchomości komercyjnych została wyłączona, 13/08/2014, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, Headline, komercyjne, miasta, pomorskie, regiony, Sopot

Firma Colliers International zbadała trójmiejski rynek nieruchomości komercyjnych. Z raportu wynika, że na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu działa 25 centrów handlowych o łącznej powierzchni użytkowej 691 tys. mkw. Nasycenie powierzchnią wynosi ok. 677 mkw. na tysiąc mieszkańców. W tym momencie powstaje jeden obiekt handlowy i jest to Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu.

Jak przyznaje Katarzyna Michnikowska z Colliers International, wiele trójmiejskich obiektów jest przestarzałych i nie spełnia oczekiwań klientów i najemców. Jest jednak coraz lepiej, ponieważ inwestorzy chętnie modernizują swoje obiekty. Przykładem jest Dom Mody Klif, który powstał w 1996 r., a w 2009 r. przeszedł rozbudowę i modernizację.

W Trójmieście znajduje się 930 sklepów, najwięcej z nich należy do sektora modowego.

Sprawdź aktualne ceny najmu powierzchni komercyjnych

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Artur Andrzej (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.