Szumilas od ROBYG – czyli miejska oaza zieleni bliżej niż myślisz

Szumilas od ROBYG – czyli miejska oaza zieleni bliżej niż myślisz
Możliwość komentowania Szumilas od ROBYG – czyli miejska oaza zieleni bliżej niż myślisz została wyłączona, 21/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Wybór własnego mieszkania od zawsze jest powiązany z oczekiwaniem, że będzie się znajdowało
w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą logistyczno–usługową i jednocześnie blisko natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Czy w praktyce da się pogodzić te dwie potrzeby? Znaleźliśmy inwestycję, która okazuje się prawdziwą perłą w otulinie trójmiejskiej mapy inwestycji mieszkaniowych. Szumilas od ROBYG, to osiedle, które oprócz bardzo dobrej lokalizacji oferuje mieszkańcom prywatny 2-hektarowy las!

– Szumilas to osiedle dla wszystkich, którzy cenią sobie kontakt z naturą, a zarazem lubią wygodę życia związaną z mieszkaniem w mieście – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu Kameralne osiedle wtulone w przyrodę z dostępem do prywatnego lasu, powstające w Kowalach to niezwykle ciekawa i unikalna propozycja. Jeszcze w październiku do sprzedaży trafi kolejny etap osiedla, w którym pojawi się 49 mieszkań 1- do 4-pokojowych z widokiem na otaczającą zieleń w atrakcyjnych cenach. Lokale będą dostępne w metrażach od 33 do 74 m2 – dodaje.

Szumilas to inwestycja budowana przez firmę ROBYG – obecną na polskim rynku nieruchomości od ponad 20 lat. Tę propozycję dewelopera wyróżnia kameralna zabudowa nowoczesnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych, która stanowić będzie idealne miejsce dla osób ceniących zieleń i spokój. Zapewni ją nie tylko bogata infrastruktura rekreacyjna, ale także dostęp do prywatnego lasu. Wszystko to w doskonałej komunikacji z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi. – Inwestycja Szumilas to zielona, bliska przyrody ostoja pozwalająca mieszkańcom nie tylko odpocząć w otoczeniu przyrody i w otulinie prywatnego lasu, ale także prowadzić aktywne życie zarówno zawodowe, jak i rodzinne w bliskości centrum Gdańska – mówi Anna Wojciechowska.

W centrum natury, blisko infrastruktury

Położone przy ul. Magazynowej w Kowalach osiedle Szumilas, umożliwi sprawną realizację codziennych potrzeb mieszkańcom w obrębie dłuższego spaceru, kilkunastominutowej jazdy rowerem lub w przeciągu zaledwie kilku minut samochodem. W bezpośrednim pobliżu znajduje się nowa gdańska Szkoła Metropolitalna oraz bogata sieć przedszkoli zapewniając rodzicom dostęp do usług edukacyjnych. Rejon ten także intensywnie rozwija się pod względem dostępności lokali usługowych. Sklepy, salony piękności i inne usługi pozwalają mieszkańcom w łatwy sposób zapewnić sobie wszystkie niezbędne potrzeby codziennego życia. Większe zakupy, mieszkańcy osiedla będą mogli zrealizować w pobliskim Centrum Handlowym Kowale czy cieszącym się popularnością Designer Outlet Gdańsk. Jednak, kiedy przekroczą oni progi swych mieszkań, napotkają urokliwą przestrzeń w otulinie dostępnego tylko dla nich, prywatnego lasu. Ponadto, wychodząc poza obszar osiedla czeka ich prawdziwie sielski krajobraz w postaci rozległych zalesionych terenów.

Obcowanie z przyrodą

Szumilas to inwestycja w bezpośrednim otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Bursztynowa Góra” oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy, w tym wokół jeziora Otomin. W obrębie samego osiedla do dyspozycji mieszkańców będą ścieżki rekreacyjne, place zabaw dla najmłodszych czy planowane boisko sportowe oraz zewnętrzna siłownia. Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz bogactwo różnorodnej roślinności, terenów rekreacyjnych i atrakcyjne przestrzenie wspólne. W okolicy nie zabraknie ścieżek umożliwiających rowerowe przejażdżki lub długie, rodzinne spacery. Na terenie inwestycji znajdują się 2 naturalne zbiorniki wodne. W kolejnych etapach osiedla powstanie wokół nich przyjazna przestrzeń do rodzinnej rekreacji. Z okna natomiast roztaczać się będzie widok na prywatny las. Koncepcja, aby przekazać mieszkańcom dostęp do ich prywatnego terenu leśnego to fenomen nie tylko na skalę Trójmiasta, ale i wyjątkowa propozycja w odniesieniu do obecnych propozycji deweloperów w kraju.

Komunikacja to podstawa

Bliskość trójmiejskiej obwodnicy zapewni doskonałą komunikację nie tylko z samym Gdańskiem, ale także z całym Trójmiastem. Osiedle z jednej strony otoczone przez las, z drugiej świetnie skomunikowane z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi. Komunikację w przyszłości usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe, między innymi planowana budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami. Kolejne inwestycje drogowe takie jak rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi, pozwolą jeszcze sprawniej komunikować się w obrębie metropolii.  Biuro Sprzedaży inwestycji Szumilas mieści się przy ul. Piekarniczej 3 w Gdańsku. 

Omnie Katarzyna Maciak