Suwałki czekają na decyzję środowiskową

Możliwość komentowania Suwałki czekają na decyzję środowiskową została wyłączona, 27/07/2011, przez␣, w␣infrastruktura, lokalne, miasta, podlaskie, regiony

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku złożył wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie o wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy obwodnicy Suwałk. To ważny etap w realizacji inwestycji. Mieszkańcy czekają na obwodnicę 30 lat.

Decyzja RDOŚ przesądzi o wyborze trasy drogi. Rolnicy protestowali przeciwko wariantowi, zgodnie z którym jezdnia będzie przecinać ich pola. Jednak jest to najbardziej korzystne rozwiązanie dla miasta, gdzie w przyszłości ma rozstać wybudowane lotnisko. Prawdopodobnie decyzja zostanie wydana na przełomie września i października.

Źródło: kuriersuwalski.pl, 

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.