Stabilna sytuacja w Łodzi

Stabilna sytuacja w Łodzi
Możliwość komentowania Stabilna sytuacja w Łodzi została wyłączona, 25/04/2015, przez␣, w␣budowlane, budownictwo, grunty, Headline, Łódź, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, raporty

Na rynku łódzkim od pewnego czasu widoczna jest stabilizacja cen. Dotyczy ona zarówno mieszkań, jak i działek budowlanych. Dane z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wskazują, że w Łodzi średni koszt lokalu wynosi obecnie 3 600 zł za mkw., czyli niemal tyle samo, co rok temu. Z kolei oferty dotyczące gruntu już od dwóch lat utrzymują się na poziomie 190 zł za metr kwadratowy.  

Nieznaczny wzrost wartości ofert

Eksperci Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wskazują, że w mieście Tuwima w ciągu ostatnich miesięcy dostrzegalny jest niewielki wzrost przeciętnych cen oferowanych mieszkań. W porównaniu do lutego, w marcu ich wartość wzrosła o 1,1%. Również w stosunku do ubiegłego roku wysokość ofert jest nieznacznie wyższa –  Stabilne są ceny działek budowlanych –  zauważa Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl.Od dwóch lat utrzymują się one na poziomie około 190 zł za mkw. Najtańsze oferty można znaleźć na Widzewie, gdzie metr kwadratowy ziemi można kupić już za 70 zł.

Najchętniej na Bałutach

Łódzki rynek nieruchomości wtórnych od pewnego czasu charakteryzuje stabilność cen. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje tu średnio 3 600 zł, a więc niemal tyle samo, co przed 12 miesiącami. Przeciętne nabywane mieszkanie ma 53 mkw. i kosztuje 189 000 zł.  W marcu najchętniej nabywane były lokale na Bałutach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tam mieszkania w budownictwie z lat 50. i 60. Transakcje finalizowane były w granicach cenowych 120-160 tysięcy zł. Kupujący nadal też często decydują się na nieruchomości z wielkiej płyty. Takie lokale są szczególnie często wybierane w dzielnicach Górna i Widzew.

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.