Rozpoczęła się modernizacja zabytkowej kopalni w Zabrzu

Rozpoczęła się modernizacja zabytkowej kopalni w Zabrzu
Możliwość komentowania Rozpoczęła się modernizacja zabytkowej kopalni w Zabrzu została wyłączona, 24/03/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, śląskie

Prace na powierzchni zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu mają potrwać do końca tego roku. Turyści nie muszą się jednak obawiać – roboty nie wpłyną na możliwość zwiedzania kopalni.

Kopalnia Guido to jedna z największych atrakcji turystycznych woj. śląskiego. Podziemne trasy na poziomach 170 i 320 metrów corocznie ściągają co najmniej 100 tys. odwiedzających. W ubiegłym roku było to aż 135 tys.

Początek prac w kopalni ruszył na powierzchni, jednak rozbudowa obejmie także podziemne atrakcje. Zostanie wytyczona nowa trasa tzw. ekstremalna, a jej otwarcie planowane jest na przyszły rok.

Trasa na poziomie 170 ma przejść głęboką modernizację – zostanie poświęcona patronce górników św. Barbarze. W komorze pomp powstanie scenografia mająca obrazować intelekt, talent i innowacyjność inżynierów. W sąsiedniej komorze powstanie kaplica św. Barbary – umożliwiająca odprawienie nabożeństwa czy udzielenie kościelnego ślubu.

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.