„Rodzina na swoim” ma się dość dobrze

„Rodzina na swoim” ma się dość dobrze
Możliwość komentowania „Rodzina na swoim” ma się dość dobrze została wyłączona, 25/01/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, sprzedaż

Nie sprawdziły się czarne scenariusze analityków: wciąż jest możliwe kupno mieszkania z kredytem preferencyjnym w ramach programu „Rodzina na swoim”. Trzeba tylko znaleźć mieszkanie, którego cena nie przekracza średniej wartości obliczonej dla danego województwa lub miasta.

Choć w Warszawie trudno o kupno mieszkania, które spełniałoby kryteria 6435 zł za mkw. nowego i 5148 zł za mkw. używanego lokalu można takie odnaleźć na obrzeżach stolicy. Trudniej też będzie we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Lublinie. Duże szanse na znalezienie wielu ofert są natomiast w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi czy Katowicach.

Najpewniej w marcu PiS zaproponuje przedłużenie programu dopłat, chyba że rząd zaproponuje alternatywę na „Rodziny na swoim”.

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Ausir (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.