Rekordowo dużo powierzchni magazynowych

Rekordowo dużo powierzchni magazynowych
Możliwość komentowania Rekordowo dużo powierzchni magazynowych została wyłączona, 25/07/2014, przez␣, w␣Headline, komercyjne, miasta, nieruchomości, regiony

Z najnowszego raportu DTZ – Property Times – Rynek Magazynowy w Polsce wynika, że podaż powierzchni magazynowych osiągnął rekordowo wysoki poziom i wynosi aktualnie ponad 8,07 mln mkw.

Na tak dobre wyniki w tym sektorze wpłynęły korzystne warunki gospodarcze, wzrost produkcji przemysłowej, rozwój sieci dystrybucji oraz dostępność wykwalifikowanej kadry robotniczej.

Ponad 90 proc. magazynów w Polsce znajduje się w 5 najszybciej rozwijających się regionach (Region Warszawy i Poznania, Centralna Polska, Górny Śląsk i Dolny Śląski).

W pierwszej połowie 2014 r. podaż wzrosła o prawie 50 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Jak ocenia Bożena Kowalska z DTZ: – Popyt w całym 2014 roku może osiągnąć zbliżony poziom do rekordowego wolumenu najmu zarejestrowanego w 2013 roku (ok. 1,9-2,2 milionów m kw.). Jednak jego wielkość zależeć będzie w dużym stopniu od sytuacji makroekonomicznej. Biorąc pod uwagę przewidywane szybsze tempo wzrostu PKB w 2014 i 2015 roku, jak również przewidywany dynamiczny rozwój sektorów e-commerce i FMCG, można się spodziewać, że popyt na powierzchnie magazynowe w najbliższych kilkunastu miesiącach znajdować się będzie nadal na wysokim poziomie.

Więcej informacji o powierzchniach magazynowych w Polsce

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.