Przestronne balkony i zielone tarasy znakiem firmowym inwestycji Ujeścisko Vita

Przestronne balkony i zielone tarasy znakiem firmowym inwestycji Ujeścisko Vita
Możliwość komentowania Przestronne balkony i zielone tarasy znakiem firmowym inwestycji Ujeścisko Vita została wyłączona, 28/11/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Ujeścisko Vita to jedna z najnowszych inwestycji, jakie firma deweloperska Develia realizuje w Gdańsku. Prace budowlane są już zaawansowane – osiedle ma zostać ukończone na początku 2024 roku. Na tle aktualnej oferty mieszkaniowej Trójmiasta projekt wyróżniają bardzo duże balkony –  największe mają nawet 24 m kw. powierzchni.  

– Mimo że osiedle Ujeścisko Vita to jedna z naszych najmłodszych inwestycji w Trójmieście, ponad połowa ze 184 lokali znalazła już właścicieli. Kameralny charakter projektu, stonowana, elegancka architektura oraz lokalizacja w zielonej i spokojnej okolicy dobrze wpisują się w aktualne preferencje nabywców. Klienci cenią sobie także rozbudowaną infrastrukturę lokalną oraz bliskość centrum Gdańska – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.   

Wszystkie mieszkania na osiedlu realizowanym przy ulicy Przemyskiej w Gdańsku mają dostęp do przestrzeni zewnętrznych. Lokale na parterach mają prywatne ogródki, te na wyższych piętrach posiadają balkony, a wybrane mieszkania na ostatniej, czwartej kondygnacji wyposażone są w przestronne tarasy. Łączna powierzchnia balkonów w inwestycji Ujeścisko Vita to blisko 2 100 m kw. przy 10 000 m kw. powierzchni użytkowej całej inwestycji (niektóre mają nawet ok. 24 m kw.). To znacznie więcej niż w standardowych projektach o tej skali i standardzie. Dostęp do tego typu przestrzeni sprawia, że w budynku wielorodzinnym możemy cieszyć się własnym ogródkiem, prywatnym biurem do pracy zdalnej na świeżym powietrzu czy wspólnymi posiłkami przy zachodzie słońca. W budynkach zaprojektowano także stolarkę okienną z nisko osadzonymi parapetami, dzięki czemu przestrzenie pokoi są bardzo dobrze doświetlone i nabierają niebagatelnego charakteru.

Balkony i tarasy to nie jedyne udogodnienia inwestycji. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane podziemne hale garażowe z komórkami lokatorskimi. Przewidziano 185 miejsc postojowych. Develia zadbała także o powierzchnie zewnętrzne – w obrębie osiedla zostanie wykonany teren rekreacyjny z dużą ilością zieleni i placem zabaw dla najmłodszych. Strefy wejściowe kompleksu obejmie całodobowy monitoring.  

Kolejną mocną stroną osiedla jest lokalizacja na gdańskim Ujeścisku. W odległości krótkiego spaceru znajduje się m.in. park na Kozaczej Górze ze słynną wieżą widokową, placem zabaw dla dzieci, wybiegiem dla psów, licznymi alejkami spacerowymi oraz kilometrami ścieżek rowerowych. Okolica cieszy się rozwiniętą infrastrukturą lokalną – mieszkańcy będą mogli korzystać z licznych sklepów, restauracji, szkół, przedszkoli i placówek ochrony zdrowia. Do centrum Gdańska sprawnie dojedziemy stąd dzięki nowopowstającej linii tramwajowej Nowa Warszawska. Pobliską aleją Armii Krajowej można szybko dojechać autem do obwodnicy Trójmiasta.

Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2024 roku. Ceny mieszkań zaczynają się już od 9 700 zł  za metr kwadratowy.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak