Problemy sektora deweloperskiego

Problemy sektora deweloperskiego
Możliwość komentowania Problemy sektora deweloperskiego została wyłączona, 05/10/2012, przez␣, w␣finanse, kredyty, raporty

Coraz większe problemy z otrzymaniem kredytu, a także wysokie ceny nieruchomości powodują pogorszenie się sytuacji deweloperów. – Sektor deweloperski był jednym z głównych beneficjentów boomu na rynku mieszkaniowym. Teraz przechodzi proces restrukturyzacji, wymuszony silną konkurencją i spadkiem popytu. Należy się liczyć z wyższym ryzykiem działalności firm deweloperskich. Mimo iż dotychczasowe wskaźniki fundamentalne tych przedsiębiorstw, jak i opłacalność ich produkcji, nie dawały podstaw do dużych obaw, to ich sytuacja może ulec pogorszeniu. Szczególnie, jeżeli nowych projektów będzie przybywać tak wiele, jak ostatnio, rynek mogą czekać znaczniejsze korekty cen i problemy firm – powiedzieli eksperci z Narodowego Banku Polskiego, którzy przygotowali specjalny raport na ten temat.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by MOs810 (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.