Pozwy przeciwko deweloperom

Możliwość komentowania Pozwy przeciwko deweloperom została wyłączona, 28/06/2011, przez␣, w␣finanse, inwestycje, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, prawo, regiony

W ciągu ostatnich 2-3 lat dwukrotnie wzrosła liczba pozwów przeciwko firmom deweloperskim. Gdyby nie wysokie koszty, prawdopodobnie więcej osób zdecydowałoby się na zaskarżenie źle wykonanego mieszkania. Rozwiązaniem okazały się pozwy zbiorowe.

We wrześniu Sąd Okręgowy w Gdańsku ma rozpatrzyć pierwszy w Polsce pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi. Złożyło go 25 osób.

Pozywający twierdzą, że budynki mają liczne wady techniczne i oczekują odszkodowania wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Z roku na rok przybywa osób indywidualnie skarżących firmy deweloperskie. Najwięcej spraw dotyczy podnoszenia cen za metr kwadratowy już w trakcie realizacji, ale są również takie zastrzeżenia jak krzywe sufity, cienkie ściany czy też źle wyliczony metraż.

 

Źródło: gazeta prawna.pl

Photo by User:Bravada (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.