Powstaną tysiące nowych biur nieruchomości?

Powstaną tysiące nowych biur nieruchomości?
Możliwość komentowania Powstaną tysiące nowych biur nieruchomości? została wyłączona, 24/10/2013, przez␣, w␣Headline, nieruchomości

Po otwarciu dostępu do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, które ma nastąpić w przyszłym roku, na rynku może pojawić się nawet 2 tys. nowych biur nieruchomości. Deregulacja była pomysłem Jarosława Gowina, ma ułatwić dostęp do kilkunastu zawodów.

Według Domy.pl, licencję posiada aktualnie prawie 20 tys. osób. Biorąc pod uwagę, że większość z nich ma własne firmy, można się domyślać, że część pracowników będzie chciała odejść i rozpocząć swój własny biznes. Z szacunkowych danych wynika, że asystenci pośredników stanowią liczącą ok. 10 tys. osób grupę. Teoretycznie mogliby oni zająć się taką samą działalnością na własny rachunek, jednak z ankiety przeprowadzonej przez portal wynika, że zaledwie 13 proc. z nich ma takie plany. Pozwala to sądzić, że po wejściu w życie nowych przepisów na rynku może się pojawić nawet 2 tys. nowych podmiotów.

Źródło: www.pb.pl

Photo by Neo (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.