Pięć gwiazdek dla Atrium Oliva

<strong>Pięć gwiazdek dla Atrium Oliva</strong>
Możliwość komentowania Pięć gwiazdek dla Atrium Oliva została wyłączona, 02/11/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Gdańska inwestycja mieszkaniowa wśród najlepszych w Europie

Atrium Oliva, realizowana w Trójmieście inwestycja z segmentu premium, po raz kolejny zdobyła międzynarodowe wyróżnienie. Tym razem jest to FIVE STAR w prestiżowym konkursie European Property Awards. Oznacza to, że projekt dewelopera ALLCON został najlepszą inwestycją w Europie w swojej kategorii (Residential Development 20+ Units Poland).  

Początki European Property Awards sięgają 1993 roku. To zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych konkursów branży nieruchomości na świecie. Projekty z całego kontynentu są szczegółowo oceniane przez grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. Analizują oni między innymi estetykę, projekt architektoniczny, lokalizację inwestycji, jej oryginalność oraz jakość wykonania budynków i wnętrz.

Na czym polega fenomen Atrium Oliva, który doceniają kolejni, zagraniczni eksperci? Ważną rolę odgrywa niesztampowy projekt architektoniczny, inspirowany klasycznymi domami atrialnymi. Jego autorami są architekci z renomowanej pracowni Roark Studio, a generalnym wykonawcą ALLCON Budownictwo. To projekt bezkompromisowy, w którym absolutnie pierwszą rolę odgrywa człowiek, jego potrzeby i więzi z otoczeniem. ALLCON do współpracy przy nim zaprosił ekspertów z różnych dziedzin, którzy pracowali zarówno nad elementami budynków, jak i ich otoczeniem. W nowatorski sposób wykorzystano m.in. najnowszą wiedzę z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki, dotyczącą wpływu przestrzeni na mózg człowieka. Dużo uwagi poświęcono elementom sprzyjającym dobrej atmosferze i budowaniu zdrowych relacji. Wśród nich znalazło się wyłączone z ruchu kołowego, zielone patio, które będzie sprzyjać spacerom i odpoczynkowi pośród szumu wody.

Kolejnym atutem Atrium Oliva jest innowacyjne podejście do realizacji inwestycji premium. Twórcy inwestycji wprowadzili do projektu szereg rozwiązań, które wpłynęły na m.in. redukcję kosztów energii, oszczędność wody, zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwienie zarządzania funkcjami w apartamentach. Do budowy wykorzystano najwyższej jakości, certyfikowane materiały oraz technologie przyjazne środowisku naturalnemu. 

Nieruchomości luksusowe to nie tylko doskonała lokalizacja i drogie materiały – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu ALLCON – Deweloperzy muszą odpowiadać na zmieniające się potrzeby świata i klienta. Atrium Oliva wyróżnia się na rynku nie tylko jakością i trwałością, ale też skalą zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają komfort codziennego życia. Wśród nich można wymienić tężnię solankową w strefie relaksu, stosowaną do tej pory jedynie w uzdrowiskach i hotelach SPA. Bardzo ważnym aspektem jest dla nas ekologia i energooszczędność, dlatego w projekcie pojawiły się m.in. windy z odzyskiem energii, panele fotowoltaiczne, prywatne ładowarki do aut elektrycznych oraz system umożliwiający optymalne nawadnianie roślin, wykorzystujący wodę deszczową.

Przypomnijmy, że właśnie ze względu na przyjazność środowisku inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM Interim na poziomie VERY GOOD, stanowiący dowód najwyższej jakości wykonania z zachowaniem energooszczędnych i ekologicznych standardów. To jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce mogących poszczycić się tym prestiżowym certyfikatem z wynikiem powyżej 60%. 

Jest to wyjątkowa sytuacja, ponieważ polski projekt w tym samym roku zdobył ekologiczny certyfikat BREAM, a następnie European Property Awards oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR za najlepszy projekt w swojej kategorii.

Omnie Katarzyna Maciak