Peter Falb pokieruje ekspansją MLP Group na austriackim rynku magazynowym

Peter Falb pokieruje ekspansją MLP Group na austriackim rynku magazynowym
Możliwość komentowania Peter Falb pokieruje ekspansją MLP Group na austriackim rynku magazynowym została wyłączona, 13/09/2022, przez␣, w␣Uncategorized

Peter Falb obejmie stanowisko Commercial Director w austriackim oddziale MLP Group, jednej z wiodącej firm deweloperskich na europejskim rynku magazynowo-logistycznym. Do jego obowiązków będzie należało m.in. rozwijanie projektu MLP Business Park Vienna oraz kolejnych inwestycji dewelopera w tym kraju. 

Peter Falb to doświadczony manager, który w trakcie ponad 20-letniej kariery zawodowej pracował dla licznych podmiotów zajmujących się działalnością deweloperską, finansowaniem i zarządzaniem aktywami magazynowymi, biurowymi oraz handlowymi. Dla firmy EYEMAXX Real Estate AG rozwijał projekty magazynowe w Niemczech i Serbii oraz handlowe w Czechach i Polsce. Zajmował się również zarządzaniem aktywami dla CA Immobilien Anlagen, gdzie odpowiadał za węgierskie i polskie portfolio firmy. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu na kierunku Zarządzanie Biznesem, ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania i Wyceny Nieruchomości na Politechnice Wiedeńskiej. 

Austria to ważny kierunek w strategii rozwoju MLP Group – firma zapowiada, że docelowo co najmniej 50 proc. jej portfela inwestycyjnego ma znajdować się w krajach DACH. Pierwszym projektem dewelopera nad Dunajem jest MLP Business Park Vienna, nowoczesny park magazynowo-biurowy składający się z czterech budynków o powierzchni blisko 50 tys. m kw. Dzięki dogodnej lokalizacji (zaledwie 13 km od centrum Wiednia) i dostępowi do autostrady S2 inwestycja ma odpowiadać na rosnący popyt na magazyny miejskie, obsługujące tzw. logistykę ostatniej mili. Całość ma być certyfikowana w niemieckim systemie DGNB (German Sustainable Building Council). 

– Po udanym wejściu na rynek niemiecki dołączyliśmy do naszego portfolio także Austrię. To wyjątkowa lokalizacja na magazynowej mapie Europy – centralne położenie w samym jej sercu jest olbrzymią zaletą ze względu równe odległości we wszystkich kierunkach kontynentu. Także i w tym kraju w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe położone blisko dużych aglomeracji, przeznaczone dla najemców z branży e-commerce, handlu detalicznego czy lekkiej produkcji. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie MLP Business Park Vienna, nowoczesny park magazynowy, który realizujemy spełniając najwyższe wymagania w zakresie ekologii. To dopiero początek naszej ekspansji w Austrii – w planach są już kolejne projekty. Jestem przekonany że Peter Falb, doskonały manager z bogatym doświadczeniem i świetną znajomością lokalnego rynku będzie z sukcesami realizował naszą strategię rozwoju w tej części Europy powiedziała Agnieszka Góźdź, Chief Development Officer MLP Group. 

Omnie Katarzyna Maciak