Osiedle Botanika – nowa inwestycja na mapie Poznania

Możliwość komentowania Osiedle Botanika – nowa inwestycja na mapie Poznania została wyłączona, 26/03/2013, przez␣, w␣deweloperzy, Małe M, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Poznańskie Piątkowo to część miasta ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkań. Kusi dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, sąsiedztwem terenów zielonych i zapleczem w postaci licznych sklepów oraz centrów handlowych. Na mapie Piątkowa pojawi się niebawem nowa inwestycja – Osiedle Botanika.

 Botanika to najnowszy projekt UWI Inwestycje S.A._3

UWI Inwestycje – poznański deweloper – wkrótce rozpocznie realizację swojego najnowszego projektu wielorodzinnego Osiedla Botanika – Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w miejscu Piątkowa, które przez wiele lat było terenem niezagospodarowanym i zaniedbanym. Nowoczesne budynki mieszkalne, planowana infrastruktura osiedla i dodatkowe nasadzenia zieleni tchną w ten obszar nowe życie – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Botanika to inwestycja, która składać się będzie w I etapie z dwóch budynków wielorodzinnych 4-6 kondygnacyjnych, posadowionych na wspólnej hali garażowej. Planowany czas ukończenia budowy to przełom lat 2014/2015 – dodaje. Deweloper już rozpoczął podpisywanie umów rezerwacyjnych z klientami.

W ofercie Osiedla Botanika znajdzie się duży wybór funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 26 do 130 mkw. z możliwością łączenia w większe. Nowocześnie zaprojektowane lokale będą miały jasne kuchnie, a każde z mieszkań taras lub balkon. W przypadku lokali na parterze lokatorzy otrzymają przylegający do nich ogródek. Oferowane mieszania dostępne będą w cenie od 5820 zł brutto za mkw.

Botanika to najnowszy projekt UWI Inwestycje S.A._2

Projekt inwestycji  przygotowany został przez znanego poznańskiego architekta i urbanistę –  prof. Mariana Fikusa. Budynki swą formą nawiązywać będą do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej. Plan osiedla zakłada, że realizowane obiekty stanowić będą pierwszy etap większego założenia urbanistycznego, które powstanie w tym miejscu. Wjazd na teren Osiedla Botanika zaprojektowany został strony od ul. Księcia Mieszka I. Inwestor zapewni również pełną infrastrukturę osiedla ze starannie zagospodarowanym otoczeniem budynków, placem zabaw i – jak sugeruje nazwa – z dużą ilością zieleni. W niedalekim sąsiedztwie planowanego osiedla znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko.

Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja planowanej inwestycji, której doskonałe skomunikowanie z centrum zapewni bliskość PST-ki. Infrastrukturę niezbędną do życia w miejskiej przestrzeni stanowić będą pobliskie sklepy, w tym galerie handlowe Plaza i Pestka.

To niejedyna piątkowska inwestycja dewelopera. W swojej ofercie UWI Inwestycje posiada również gotowe lokale w kompleksie mieszkaniowym Batory II, przekazanym do użytku pod koniec ubiegłego roku.

 

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych