Optymistyczne prognozy dla kuwejckiego rynku nieruchomości

Optymistyczne prognozy dla kuwejckiego rynku nieruchomości
Możliwość komentowania Optymistyczne prognozy dla kuwejckiego rynku nieruchomości została wyłączona, 10/02/2012, przez␣, w␣Azja, świat

Według najnowszego raportu Narodowego Banku Kuwejtu (NBK) w 2011 r. sprzedaż nieruchomości w Kuwejcie wzrosła o 35 proc. Inwestorzy zaczęli znowu inwestować w rynek, w sumie wartość sprzedanych nieruchomości to ok. 2.7 miliarda dinarów kuwejckich.

Sprzedaż mieszkań i domów w zeszłym roku stanowiła 54 proc. wszystkich transakcji, inwestycje to 37 proc., a sektor komercyjny – 9 proc.

Z raportu wynika, że aktywność na rynku w grudniu 2011 r. trochę spadła, jednak analitycy prognozują, że w ciągu kilku miesięcy będzie widoczny wzrost. Oprócz ostatniego miesiąca, który był nieco wolniejszy, cały zeszły rok wskazuje na to, że rynek nieruchomości w Kuwejcie jest w dobrej kondycji. W tym roku tendencja ma być również rosnąca.

Źródło: www.propertywire.com

Photo by  Mikael Lindmark (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.