Oglądanie budynku

Możliwość komentowania Oglądanie budynku została wyłączona, 20/06/2011, przez␣, w␣bez kategorii, mieszkania, mieszkaniowe, porady

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Oglądanie budynku oraz jego bliższej i dalszej okolicy powinieneś dokonać dwukrotnie: po raz pierwszy za dnia, gdy jest jasno, po raz drugi wieczorem, gdy jest ciemno. Przekonasz się wtedy, czy i jak silnie świecą okoliczne latarnie; czy w pobliżu nie ma czynnego w nocy klubu lub dyskoteki (hałas); czy wracając wieczorem do domu będziesz czuć się bezpiecznie.

Odwiedź wszystkie miejsca we wnętrzu budynku dostępne dla lokatorów. Są to:

–        klatka schodowa

–        windy

–        korytarze prowadzące do piwnic

–        strych

–        pomieszczenia na wózki i rowery

–        inne tego typu pomieszczenia

Wjedź windą (lub wejdź) na ostatnie piętro i zejdź schodami zatrzymując się i „zwiedzając” każde piętro. Da ci to lepsze wyobrażenie o stanie technicznym budynku oraz, być może, dostarczy jakichś informacji o lokatorach. Na najwyższym piętrze mogą być też widoczne objawy przeciekającego dachu (zacieki, wilgoć). Budynek trzeba obejrzeć także z zewnątrz. Oglądając go musisz być uczulony na te same sprawy jak przy oglądaniu wnętrza mieszkania: zacieki, wilgoć, pęknięcia, odpadający tynk; stan okien i drzwi; obecność prusaków i innego robactwa; czy ściany są pionowe i równe, czy podłogi są poziome i równe; czystość.

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.