Nowe, przyjazne dla osób starszych chodniki w Lublinie

Nowe, przyjazne dla osób starszych chodniki w Lublinie
Możliwość komentowania Nowe, przyjazne dla osób starszych chodniki w Lublinie została wyłączona, 05/05/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Lublin, publiczne

W trosce o starszych i niepełnosprawnych trwają prace w Lublinie nad wyznaczaniem tras, gdzie kostka brukowa zostanie wymieniona na bardziej przyjazną nawierzchnię.

Lublin ma być pierwszym miastem w Polsce, w którym zostaną zastosowane krawężniki o wysokości „0 cm”. Takie krawężniki znacznie ułatwią przechodzenie przez drogę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, rodzicom z dziećmi czy seniorom.

W tym roku mają również poprawić się warunki ruchu pieszego w mieście. Zmiany zostaną wprowadzone w w trybie pracy sygnalizacji świetlnych, modernizowanych w ramach Systemu Zarządzania Ruchem.

Zespół ds. mobilności aktywnej opracowuje „Standardy Infrastruktury Pieszej”, które w przyszłości mają ułatwić urzędnikom miejskim projektowanie infrastruktury drogowej po tym kątem.

Źródło: www.rynekseniora.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.