Nowa siedziba władz powiatowych w Garwolinie będzie za dwa lata

Możliwość komentowania Nowa siedziba władz powiatowych w Garwolinie będzie za dwa lata została wyłączona, 21/01/2015, przez␣, w␣budownictwo, inwestycje, mazowieckie

W sprawie siedziby starostwa w Garwolinie wreszcie coś drgnęło. Siedem lat temu powstała koncepcja budowy siedziby. Jest działka pod budowę, plany i pozwolenia. Zgodnie z pierwszymi koncepcjami, inwestycja miała kosztować około 25 mln zł, ale na placu budowy na razie rośnie trawa.

Za wstrzymaniem się z realizacją tej inwestycji przemawiały większe potrzeby społeczne, które władze powiatowe uznały za kluczowe w mijającej kadencji. Poza tym jest to efektem długofalowej polityki, która między innymi zakładała uzbrojenie w pierwszej kolejności Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie budowy.

Nowa siedziba budynku starostwa ma obniżyć koszty funkcjonowania urzędu, ponieważ jest on rozrzucony po terenie całego miasta. Z drugiej zaś ułatwi proces organizacji pracy i polepszy dostęp petentów w celu kompleksowego załatwienia ich spraw. W okazałym budynku mogą też mieć swoje siedziby związki czy organizacje kombatanckie i inne, które teraz urzędują przy różnych instytucjach.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.podlasie24.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.