Niemcy budują przede wszystkim mieszkania

Niemcy budują przede wszystkim mieszkania
Możliwość komentowania Niemcy budują przede wszystkim mieszkania została wyłączona, 07/02/2012, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

Najwyższą aktywność od maja 2011 r. odnotowało w styczniu niemieckie budownictwo. Wskaźnik PMI dla tej części gospodarki naszego zachodniego sąsiada poszedł w górę z 49,3 pkt do 53,2 pkt. Przyczyniła się do tego przede wszystkim poprawa w budownictwie mieszkaniowym. Natomiast w dwóch pozostałych dziedzinach, uwzględnianych przy wyliczaniu PMI, mieliśmy regres koniunktury. Prace infrastrukturalne spowalniały bardziej niż miesiąc wcześniej, a sektor komercyjny rynku nieruchomości odnotował również pogorszenie koniunktury, ale w łagodniejszym stopniu. Niekorzystny wydźwięk ma utrzymująca się tendencja spadkowa nowych zamówień dla firm budowlanych. To nie pozwala widzieć w styczniowym wyniku jednoznacznego przełomu koniunktury.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.