Negocjuj cenę mieszkania. Oszczędzisz 7 procent

Negocjuj cenę mieszkania. Oszczędzisz 7 procent
Możliwość komentowania Negocjuj cenę mieszkania. Oszczędzisz 7 procent została wyłączona, 17/12/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, mazowieckie, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Warszawa

Emmerson przeanalizowało listopadowe transakcje rynku mieszkaniowego w pięciu dużych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Okazało się, że ceny ofertowe i transakcyjne nie były identyczne. Oznacza to, że kupującym udawało się wynegocjować upusty od początkowej ceny lokali.

Średnia obniżka ceny ofertowej wyniosła 7 proc. W wielu przypadkach kupujący nawet nie podejmowali prób obniżenia ceny. Właściciele mieszkań, które na sprzedaż czekały ponad 3 miesiące, często decydowali się na upust nawet w wysokości 9 proc.

Źródło: interia.pl

Photo by Prawdapunk (CC-BY-SA-2.5,2.0,1.0)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.