Minister informuje, że Stadion „zarobi na siebie”

Minister informuje, że Stadion „zarobi na siebie”
Możliwość komentowania Minister informuje, że Stadion „zarobi na siebie” została wyłączona, 30/01/2012, przez␣, w␣E2012, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Minister sportu Joanna Mucha wyraziła dzisiaj duży podziw wobec szybkiego ukończenia budowy Stadionu Narodowego (zajęło to 32 miesiące).

Minister nie zgadza się z tym, żeby oceniać inwestycję patrząc jedynie na opóźnienia w budowie. Jej zdaniem stadion będzie wyjątkowy na tle podobnych obiektów na świecie: – Wszystko na to wskazuje, że będzie się zwracał i jako jeden z nielicznych stadionów zarobi na siebie.

Choć jest to prognoza optymistyczna, wiadomo że w ciągu tylko tego roku w obiekcie odbędzie się 10-15 imprez masowych, a dodatkowe przychody będą wygenerowane przez wynajem powierzchni biurowych oraz wpływy od sponsora tytularnego, który będzie właścicielem praw do nazwy obiektu.

Źródło: www.tvn24.pl

Photo by Mateusz Włodarczyk

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.