Mieszkanie po japońsku

Możliwość komentowania Mieszkanie po japońsku została wyłączona, 05/12/2012, przez␣, w␣Azja, domy, mieszkania, mieszkaniowe, świat

Nieruchomości mieszkaniowe jakie preferują  Japończycy można podzielić na trzy podstawowe grupy. Są nimi bloki mieszkalne, domy jednorodzinne, i tzw. „apaato” (od ang. apartment). Domy jednorodzinne są prawie zawsze wolnostojące, bo Japończycy nie znają tzw. szeregowców. Bloki to po japońsku tzw. „manshion” (z francuskiego maison-dom). Mają  one do około 10 pięter, choć można spotkać również wyższe np. w Tokio 50-piętrowe. Wśród tych nowszych, także w ostatnim czasie, jest rosnący segment luksusowych bloków, w najlepszych lokalizacjach (standardem zbliżonych np. gdyńskich 'Sea Towers’). Nowe bloki są zwykle wykańczane w Japonii pod klucz łącznie z kuchnią i łazienką.

Najtańszymi mieszkaniami są tzw.”apaato”, które przypominają często baraki. Mają one maksymalnie dwa piętra i budowane są z drewna. Mieszkają w nich ludzie o niższych dochodach: studenci, ale też np. młode małżeństwa, składające pieniądze na zakup mieszkania lub domu.

Japońskie budownictwo mieszkaniowe, ma dużo lżejszą konstrukcję od budynków europejskich. Mieszkania i domy pięcio-dziesięcioletnie uważane są już za stare. Z tego powodu zakup mieszkania w Japonii bardzo  rzadko jest traktowany jako forma inwestycji, czy pomnażania kapitału.

Źródło:

Strona główna

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.