Mieszkanie – pewna lokata kapitału

Mieszkanie – pewna lokata kapitału
Możliwość komentowania Mieszkanie – pewna lokata kapitału została wyłączona, 12/05/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Inwestowanie w nieruchomości to rozwiązanie, które zawsze przynosi korzyści. Dobra lokata kapitału, niesłabnący popyt w sektorze najmu, a także coraz modniejszy flipping na rynku pierwotnym to tylko kilka z argumentów. Jak korzystnie wybrać nieruchomość? Liczy się lokalizacja, funkcjonalność lokalu i cena. 

Badania z kwartału na kwartał dowodzą, że zainteresowanie wynajmem nie słabnie. Do Poznania przybywa studentów, młodych rodzin, które nie posiadają zdolności kredytowej, by nabyć własne M oraz obcokrajowców. W takich przypadkach sprawdzą się kompaktowe mieszkania, o funkcjonalnym układzie przy relatywnie niewielkiej powierzchni. Śródka OdNowa 2 to projekt posiadający zarówno małe przestrzenie, jak i większe dwu-, a nawet trzy- i czteropokojowe lokale. Metraż waha się od 27 do 80 mkw. Układ mieszkań jest funkcjonalny, daje swobodę aranżacyjną, a cena przystępna. Rozpoczyna się już od 231 tys. zł brutto. – Kupując w Poznaniu nieruchomość pod wynajem możemy być pewni, że klientów nie zabraknie. Śródka OdNowa 2 posiada mieszkania, które sprawdzą się jako lokata kapitału. Projekt wygrywa zarówno w kategorii cena, jak i lokalizacja. Do atutów można dorzucić również darmową, przypisaną do mieszkań, komórkę lokatorską i, także darmowe, boksy rowerowe – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. 

Korzystna cena Śródki OdNowa 2 skłania również do inwestowania w szybki zysk, określany mianem fippingu. Kupno mieszkania, wyremontowanie go relatywnie tanio, a następnie sprzedanie z zyskiem. – Inwestujących oszczędności na rynku pierwotnym jest coraz więcej. Część z nich decyduje się na szybki zysk. Kupuje więc najtańsze lokale, w stanie surowym, zajmuje się ich wykończeniem i wystawia na sprzedaż – zaznacza Michał Wawrzyniak.

Umiejscowienie Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża. 

Omnie redakcja