Metrohouse pod Wawelem

Metrohouse pod Wawelem
Możliwość komentowania Metrohouse pod Wawelem została wyłączona, 17/04/2011, przez␣, w␣Kraków, małopolskie, miasta, regiony

Sieciowe biuro nieruchomości Metrohouse & Partnerzy uruchomiło swoją pierwszą placówkę w Krakowie. Zarząd spółki zapowiada dalszą ekspansję na południu Polski.

Oddział w Krakowie mieści się w jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji – w hotelu Orbis Cracovia przy ul. Focha 1. W tym miejscu funkcjonują już pierwsze trzy zespoły sprzedażowe doradców. Oddział oferuje pośrednictwo w obrocie mieszkaniami, domami i działkami w Krakowie i okolicach.

Zarząd Metrohouse & Partnerzy twierdzi, że pierwsza placówka spółki w Krakowie jest zapowiedzią wzmożonego rozwoju firmy w całej Małopolsce. – Konsekwentnie realizujemy nasz plan. Uruchomione w Krakowie biuro będzie pełnić bardzo ważną rolę. Dla potencjalnych franczyzobiorców z Małopolski będzie to oddział wzorcowy, mówi Michał Kosiedowski, wiceprezes Zarządu Metrohouse & Partnerzy. – Ponadto, chcemy upowszechniać wśród naszych klientów i przybliżać innym pośrednikom promowany przez nas model współpracy z biurem pośrednictwa.

Metrohouse było jednym z pionierów pobierania wynagrodzenia tylko od jednej strony transakcji. Wdrożona w 2008 r. akcja „Kupujący Nie Płaci Prowizji” stała się sztandarowym hasłem pośredników spod logo Metrohouse. Dziś w ok. 90 proc. transakcji wynagrodzenie pośrednika pokrywa tylko sprzedający.

Obecnie w ramach Metrohouse funkcjonuje 49 zespołów sprzedażowych, z których część stanowią jednostki franczyzowe. Na początku stycznia br. do biur franczyzowych dołączył oddział w Legionowie. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi franczyzobiorcami.

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.