Manifestacje zablokują Warszawę?

Manifestacje zablokują Warszawę?
Możliwość komentowania Manifestacje zablokują Warszawę? została wyłączona, 10/09/2013, przez␣, w␣lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Od środy do soboty w Warszawie odbędzie się 17 zgromadzeń publicznych. Zorganizują je m.in. KK NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Mieszkańcy stolicy powinni liczyć się z dużymi utrudnieniami. Największe problemy mogą sprawić przemarsze, na środę zaplanowano ich aż sześć. Oznacza to, że ok. 20 tys. osób będzie przemieszczało się przez centrum miasta.

W poniedziałek prezydent Warszawy zaapelowała, żeby „nie brać warszawiaków za zakładników”. W ten sposób wyraziła swoje oburzenie rozległymi formami protestu, które uderzą w mieszkańców.

Manifestacje ruszą spod ministerstw: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Protestujący będą maszerowali w kierunku Sejmu.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Piotr Drabik (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.