Lotnisko w Szymanach już otwarte

Lotnisko w Szymanach już otwarte
Możliwość komentowania Lotnisko w Szymanach już otwarte została wyłączona, 25/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, warminsko-mazurskie

Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został oficjalnie otwarty. Rozbudowa lotniska kosztowała 204 mln zł, z czego ponad połowę kwoty pochodziło z środków unijnych. Lotnisko w Szymanach jest jedynym w północno- wschodniej Polsce.

Prace polegały na rozbudowaniu dawnego lotniska wojskowego do standardów lotniska cywilnego. Budimex wykonał pole wzlotów (droga startowa, droga kołowania, płyta postojowa dla samolotów i śmigłowców, drogi techniczne i pożarowe, place postojowe dla sprzętu obsługi technicznej lotniska, oświetlenie nawigacyjne i sieci elektroenergetyczne) oraz budynek wartowni, a także opracował projekt i zbudował naziemną pomoc radionawigacyjną. Wartość prac zrealizowanych przez spółkę wynosi 89,3 mln złotych netto.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: budimex.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.