Łódzkie nieruchomości zyskują na wartości

Łódzkie nieruchomości zyskują na wartości
Możliwość komentowania Łódzkie nieruchomości zyskują na wartości została wyłączona, 22/05/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, Łódź, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty

Rosną ceny ofertowe

Łódź jest jednym z niewielu miast, gdzie średnia wartość mieszkania jest aktualnie wyższa niż przed rokiem. W porównaniu do ceny sprzed 12 miesięcy, nastąpił wzrost o prawie 4%. Aktualnie przeciętna cena wynosi 3 740 zł za metr kwadratowy.  Chociaż na rynku dominują oferty mieszkań z przedziału od 3 do 4 tysięcy zł za mkw., przybywa również droższych nieruchomości. Warto podkreślić, że liczba lokali w cenie 4 do 5 tysięcy zł zwiększyła się już o ponad 2 p.p., a dodatkowo zaczęły pojawiać się również mieszkania za 7 do 8 tysięcy zł za metr kwadratowy, których przed rokiem nie było.

Transakcje droższe niż przed rokiem

Ostateczne ceny mieszkań w Łodzi, podobnie jak w pozostałych miastach, nie uległy dużym zmianom. – W porównaniu do notowań z poprzedniego miesiąca, kwoty wzrosły jedynie o 0,9% i wynoszą obecnie 3 629 zł za mkw. Jednak co ważne, obecna średnia cena transakcyjna jest najwyższą wartością, jaką zaobserwowano dla tego miasta w 2015 roku – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Tendencja jest zauważalna również w długim okresie. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, średnie ceny w Łodzi wzrosły o 1,4% – dodaje. Nie zmieniają się natomiast znacząco preferencje kupujących. Nadal najwięcej osób decyduje się na nieruchomości zlokalizowane na Bałutach, gdzie koszt najpopularniejszych mieszkań nie przekracza 160-170 tys. złotych.

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.