W Łodzi trudno kupić nowe mieszkanie

W Łodzi trudno kupić nowe mieszkanie
Możliwość komentowania W Łodzi trudno kupić nowe mieszkanie została wyłączona, 18/02/2013, przez␣, w␣lokalne, Łódź, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Łódź to aktualnie obok Katowic aglomeracja z najniższymi średnimi cenami mieszkań. W serwisie www.szybko.pl można znaleźć mieszkania w cenie 1700 złotych za metr. W ciągu ostatniego roku ceny spadły tu o 7,3%, a od 2008  roku o 28%.

W przeciwieństwie do innych miast w Łodzi w sprzedaży znajdują się przede wszystkim lokale w kamienicach 37% całości oferty i blokach z płyty – dalsze 45%. Nowe mieszkania to zaledwie 12% podaży.

Źródło: www.szybko.pl

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.