Kolejne hotele marki Novotel odznaczone certyfikatem ISO 14001

Kolejne hotele marki Novotel odznaczone certyfikatem ISO 14001
Możliwość komentowania Kolejne hotele marki Novotel odznaczone certyfikatem ISO 14001 została wyłączona, 10/09/2015, przez␣, w␣Uncategorized

W dniach 16-30 czerwca br. w hotelach Novotel w Polsce i rejonie Państw Bałtyckich odbył się zewnętrzny audyt systemu ISO 14001, w wyniku którego certyfikat otrzymały trzy dodatkowe obiekty tej marki. Novotel Kraków City West, Novotel Wrocław oraz Novotel Vilnius dołączyły do grupy hoteli spełniających najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska.

ISO 14001 jest jedną z najbardziej prestiżowych i jednocześnie rozpoznawalnych na świecie norm, ustanowionych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Określa ona standardy w zakresie dbałości o środowisko naturalne i stanowi zbiór rygorystycznych wymagań stawianych przedsiębiorstwu, aby podejmowane przez nie działania pozostawały w harmonii z otoczeniem zewnętrznym.

W tym roku hotele Grupy Orbis po raz kolejny pozytywnie przeszły proces weryfikacji przeprowadzonej przez Bureau Veritas Certification. Dzięki temu certyfikat ISO 14001 posiada obecnie 6 hoteli Novotel  w Polsce i rejonie Państw Bałtyckich: Novotel Warszawa Airport, Novotel Kraków Centrum, Novotel Katowice Centrum, Novotel Kraków City West, Novotel Wrocław oraz Novotel Vilnius.

Proces certyfikacji ISO 14001 w naszych hotelach rozpoczął się w 2013 roku. – podkreśla Alicja Marat – Kierownik ds. Jakości i Certyfikacji w Grupie Hotelowej Orbis. Od tamtej pory co roku kolejne obiekty dołączają do grupy wyróżnionych. Są wśród nich nie tylko hotele marki Novotel, ale także przedstawiciele rodziny ibis. Łącznie w Polsce i krajach Bałtyckich certyfikat został przyznany 18 naszym hotelom. Cały czas dokładamy starań, by spełnić najwyższe standardy ochrony środowiska, ponieważ wierzymy, że za sprawą takich działań możemy mieć realny wpływ na otaczającą nas przyrodę i tym samym na lepszą przyszłość dla społeczeństwa”.

Dbałość o środowisko przejawia się m.in. w jednym z filarów konceptu gastronomicznego marki  Novotel. W przypadku Novo Square, serwowane potrawy przygotowywane są przede wszystkim w oparciu  o lokalnych i sprawdzonych dostawców oraz z wykorzystaniem jedynie składników naturalnych. Zasady zrównoważonego rozwoju w hotelach marki Novotel to również działania mające na celu redukcję energii i zmniejszenia zużycia wody, właściwe sortowanie odpadów, a także organizację szkoleń dla pracowników w zakresie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Hotele Novotel budują swoją strategię w oparciu  o ochronę środowiska lokalnego, przestrzegając założeń programu Planet 21 i stawiając sobie coraz wyższe wymagania w tym zakresie.

Grupa Hotelowa Orbis od lat prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska lokalnego. Otrzymane certyfikaty wynikają z długofalowej polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez Grupę Orbis  w ramach programu PLANET 21. Jest  to nowatorska inicjatywa obejmująca 21 ambitnych zobowiązań i celów, które mają zostać zrealizowane do końca 2015 r. Program ten oparty jest na 7 głównych filarach dotyczących: dbałości o zdrowie, naturę, walki z nadmierną emisją dwutlenku węgla, inwestycji w innowacyjność, wsparcia pracowników i lokalnego środowiska oraz dialogu społecznego. Wśród założeń programu znalazły się takie aspekty jak np. stosowanie ekologicznych produktów w 85% hoteli czy promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80% placówek.

Omnie Piotr Sutkowski