Jak obejść limity w RNS?

Jak obejść limity w RNS?
Możliwość komentowania Jak obejść limity w RNS? została wyłączona, 28/07/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, inwestycje, kredyty, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, sprzedaż

W sierpniu mają wejść w życie zmiany w systemie dopłat do kredytów w programie „Rodzina na swoim”. W związku z obniżeniem przez państwo limitów, w dużych miastach trudno będzie znaleźć mieszkanie, które spełni kryteria.

Przykładowo w Warszawie na rynku wtórnym i pierwotnym limit ceny za mkw. to obecnie 9,8 tys. zł. Po zmianach będzie to 7 tys. zł za nowe mieszkanie i 5,6 tys. zł za lokal używany.

Według analityka z Emmersona, znajdą się sposoby na obejście limitów. Uważa on, że właściciele mieszkań będą chcieli sprzedać lokale po niższych cenach, jeśli kupujący uiści różnicę w cenie. Można przypuszczać, że deweloperzy obniżą ceny mieszkań, a koszty przerzucą na garaże lub miejsca parkingowe.

 

 

 

Źródło: www.rp.pl


Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.