Imagination wybiera Quorum od Cavatina Holding

Imagination wybiera Quorum od Cavatina Holding
Możliwość komentowania Imagination wybiera Quorum od Cavatina Holding została wyłączona, 14/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Wrocławski oddział międzynarodowej firmy z branży IT – Imagination – skorzysta z powierzchni biurowych kompleksu Quorum powstającego w centrum miasta nad Odrą. Inwestycja Cavatina Holding to największy projekt mixed-use we Wrocławiu, który zaoferuje blisko 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji.
Imagination posiada ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i licencjonowaniu wiodących na rynku rozwiązań procesorowych.

Dla naszego zespołu we Wrocławiu szukaliśmy nowej lokalizacji, która pozwoli na stworzenie komfortowych warunków, sprzyjających kreatywności i współpracy. Istotne było dla nas także dobre skomunikowanie budynku z różnymi dzielnicami oraz otoczenie, które pozwoli naszym pracownikom w pełni korzystać z uroków miasta. Te warunki spełnia Quorum. Cieszę się, że cały proces ustaleń i negocjacji przebiegł bardzo sprawnie.”

mówi Paweł Patroński, Dyrektor Odziału Imagination Technologies we Wrocławiu W wyborze nowego biura Imagination doradzała firma Verso Nieruchomości.
Już w połowie 2022 r., Imagination zajmie ponad 660 mkw. powierzchni brutto w Budynku D kompleksu Quorum. Biurowiec ten łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Zaoferuje on swoim przyszłym najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Na terenie budynku znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które pozwoli na relaks w czasie dnia pracy.

Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie to świetne miejsce do pracy i życia – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa. Niezwykle cieszy mnie, że to właśnie Imagination, firma doceniająca jakość naszych rozwiązań oraz dbałość o zrównoważone działania, jest pierwszym najemcą biurowym w tym budynku.”

mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding Standard i rozwiązania zaplanowane w budynku Quorum D pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.
Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.
Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne udogodnienia – bezpieczne parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie, to niektóre z nich.

Omnie Katarzyna Maciak