Ile mieszkań spełni nowe kryteria RNS?

Ile mieszkań spełni nowe kryteria RNS?
Możliwość komentowania Ile mieszkań spełni nowe kryteria RNS? została wyłączona, 15/08/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, prawo, regiony

Zgodnie z nowelizacją ustawy regulującą program rządowy „Rodzina na swoim”, zmienią się limity cenowe mieszkań. Jak podaje gazetaprawna.pl, w wielu miastach nie ma mieszkań spełniających nowe kryteria.

W Krakowie, Warszawie i Szczecinie aktualne ceny ofertowe na rynku wtórnym są zbyt wysokie, aby można było kupić mieszkanie w ramach programu. W większości miast dostępność wynosi od 1 do 8 proc.

Jak szacuje Home Broker, w ramach kredytu preferencyjnego można obecnie kupić 66 proc. mieszkań o pow. 75 mkw. Po wejściu w życie zmian, będzie to zaledwie 10 proc.

Na rynku pierwotnym liczba ofert spełniających kryteria jest większa, chociaż również ograniczona w stosunku do aktualnego wyboru na rynku.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by Anaraga (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.