II etap Osiedla Latarników gotowy – Develia rozpoczęła przekazywanie mieszkań

II etap Osiedla Latarników gotowy – Develia rozpoczęła przekazywanie mieszkań
Możliwość komentowania II etap Osiedla Latarników gotowy – Develia rozpoczęła przekazywanie mieszkań została wyłączona, 06/12/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Osiedle Latarników to trzyetapowa inwestycja powstająca przy ulicy Letnickiej, w pasie nadmorskim Gdańska. W ramach II etapu projektu powstało łącznie 214 mieszkań, do których wprowadzać się już mogą pierwsi lokatorzy. Firma deweloperska Develia rozpoczęła właśnie przekazywanie kluczy.

Prawie wszystkie lokale II fazy osiedla zostały już sprzedane – w ofercie dewelopera pozostały 3 mieszkania. Nabywcy mogli wybierać z szerokiej palety lokali o funkcjonalnych i zróżnicowanych rozkładach, od 31 do 109 metrów kwadratowych. Wszystkie od pierwszego piętra dysponują powierzchniami zewnętrznymi w postaci balkonu lub tarasu. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców oddano ponadto 194 miejsca parkingowe i 97 boksów na jednoślady w podziemnej hali garażowej. W parterowej kondygnacji budynku deweloper zaprojektował również 4 lokale usługowe. 

Osiedle Latarników od samego początku cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Niewątpliwym atutem inwestycji jest jego nadmorska lokalizacja. Do Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera i najbliższego wejścia na plażę w linii prostej jest zaledwie około 900 metrów. Osiedle odpowiada więc na potrzeby osób, dla których ważna jest bliskość natury. Nabywcy mieszkań w tym projekcie doceniają jednak także dobrą komunikację z innymi rejonami aglomeracji trójmiejskiej – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu firmy Develia S.A. 

Dzielnica Letnica jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się części Gdańska. Intensywnie rozbudowywana w ostatnich latach infrastruktura drogowa – m.in. Droga Zielona czy Tunel pod Martwą Wisłą –  zapewnia sprawny dojazd do centrum oraz wyjazd na trasy S6, S7 oraz autostradę A1. W sąsiedztwie znajduje się również stadion Polsat Plus Arena – miejsce licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Na terenie dzielnicy planowany jest ponadto szereg spektakularnych inwestycji, w tym m.in. budowa Nautilus Gdańsk – nowoczesnego obiektu edukacyjno-rozrywkowego z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usługami oraz centrum medycznym i spa.

W sprzedaży znajdują się lokale w III etapie Osiedla Latarników. Ich ceny zaczynają się już od 9200 zł za m kw. Zakończenie tej fazy inwestycji przewidywane jest na ostatni kwartał 2023 roku.

Osiedle Latarników to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W aktualnej ofercie dostępne są: Baltea Apartments na Przymorzu, Via Flora na Chełmie, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita oraz Przemyska Vita (Ujeścisko) oraz Południe Vita (Orunia Górna). 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

Omnie Katarzyna Maciak