Galeria Mokotów sprzedana

Galeria Mokotów sprzedana
Możliwość komentowania Galeria Mokotów sprzedana została wyłączona, 26/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje

O sprzedaży jednej z najstarszych i największych galerii handlowych w Polsce, Galerii Mokotów informuje nawet Bloomberg.

Deweloper Globe Trade Centre podpisał umowę wstępna sprzedaży pakietu 50 procent udziałów w Galerii Mokotów firmie Unibail-Rodamco. Wartość centrum handlowego oszacowano na 475 mln euro. Jednak wartość samej transakcja kupna udziałów według Bloomberga sięgnie 138,4 mln euro.

– Wielkość transakcji pokazuje jakość budynków GTC oraz ich potencjał do generowania zysków w momencie sprzedaży – powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

– Decyzja o sprzedaży udziałów w Galerii Mokotów jest zgodna z naszą strategią, zakładającą zbywanie dojrzałych aktywów i wykorzystanie uzyskanych w ten sposób środków do realizacji nowych projektów. W związku z dalszą poprawą sytuacji na rynku nieruchomości, zamierzamy kontynuować obrót posiadanym kapitałem i planujemy nowe inwestycje w sektorze komercyjnym w Polsce – dodał Eli Alroy.

Francusko-duńska Unibail-Radomco spółka zajmuje się inwestycjami w nieruchomości komercyjne. Ma siedzibę w Paryżu. Kurs jej akcji na francuskiej giełdzie spadał 0,96 procenta.

Photo by Alina Zienowicz (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.