Ekskluzywny adres

Ekskluzywny adres
Możliwość komentowania Ekskluzywny adres została wyłączona, 05/04/2012, przez␣, w␣apartamenty, Gdańsk, Kraków, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Warszawa, Wrocław

W każdym z głównych miast określone lokalizacje uważane są za prestiżowe. Ekskluzywny adres słono jednak kosztuje

Ceny luksusowych mieszkań są zdecydowanie najwyższe w Warszawie. Na stołecznym rynku pierwotnym można znaleźć lokale wystawione do sprzedaży w kwocie kilku milionów złotych. Jak podają analitycy Emmerson, w końcu minionego roku za najdroższy oferowany w stolicy nowy apartament trzeba było zapłacić 8 milionów złotych. W Krakowie najwyższe ceny za mieszkania z rynku pierwotnego oscylują w okolicy 6,5 milionów złotych, a we Wrocławiu posiadaczem najbardziej kosztownego nowego lokalu w mieście można stać się wykładając ponad 3 mln zł.

Są to jednak pojedyncze, wyjątkowe oferty, bo w każdym z tych miast apartamenty można kupić już w znacznie niższych kwotach. Osoby, które poszukują rzadkich ofert liczą się z tym, że za takie mieszkania trzeba zapłacić znacznie więcej niż za przeciętne lokale. Wygórowana cena jest podyktowana nie tylko wysokim standardem wykonania, ale często także wiąże się z unikatowym usytuowaniem nieruchomości. Wysoki standard wykonania, niewielka odległość od centrum i prestiż kojarzony z lokalizacją wpływają na to, że ceny metra kwadratowego takich mieszkań są nawet kilka razy wyższe od średniej dla miasta.

Zabytkowe symbole luksusu

Historyczna zabudowa jest wysoko wyceniana na Starym Mieście w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, czy Wrocławiu. W takich miejscach mieszkania sporadycznie trafiają do sprzedaży. Chcąc kupić lokal na ulicy Floriańskiej, Świętego Jana czy Grodzkiej w Krakowie trzeba się liczyć z wydatkiem na ok. 20–30 tys. zł/mkw. Za metr lokalu przy Długiej w Gdańsku, ulicy Rynek we Wrocławiu, czy Monte Casino w Sopocie trzeba zapłacić 10- 20 tys. złotych (dane Home Broker).

Na warszawskiej Starówce ceny są podobne. Decydując się na zakup mieszkania przy ulicy Świętojańskiej trzeba wydać za metr średnio 20,3 tys. zł, przy ulicy Krzywe Koło – 17,5 tys. zł, Piwnej – 16 tys. zł, Freta – 15,5 tys. zł, Franciszkańskiej – 13,5 tys. zł, Brzozowej – 13 tys. zł, a Bednarskiej i Świętojerskiej ok. 12 tys. zł/mkw.

W Warszawie do 40 tys. zł/mkw.

Nie są to jednak najdroższe warszawskie miejscówki. Na przykład w kameralnym apartamentowcu przy ulicy Niecałej sąsiedztwie Parku Saskiego metr luksusowego lokalu wyceniony został przez dewelopera na około 40 tysięcy złotych (dane Home Broker). Niewiele mniej kosztuje apartament przy bulwarach nadwiślańskich w inwestycji Nowe Powiśle. W projekcie Mokotowska 59 można kupić wykończone luksusowe mieszkanie w cenach od 27 do 34 tys. za mkw.

Do jednych z najdroższych stołecznych nieruchomości należą również domy położone w zielonej okolicy pomiędzy ulicami Czarnieckiego i Kalinowską na Żoliborzu Oficerskim. Nie mało, bo ok. 12-20 trzeba zapłacić za metr mieszkania przy  ulicy Szucha. W tej cenie kupuje się sąsiedztwo najwyższych urzędów państwowych oraz ekskluzywnych terenów zielonych i rekreacyjnych w połączeniu z przedwojenną zabudową.

Widok na park albo panoramę miasta

Pożądany warszawski adres to także ulica Frascatti, czy Biały Kamień przy Polu Mokotowskim. Centralnie położony Mokotów z dużą ilością parków i rozbudowaną infrastrukturą kojarzony jest z prestiżem. W tej dzielnicy powstają jedne z najciekawszych inwestycji w mieście. W interesującej pod względem architektonicznym inwestycji Apartamenty Wilanowska można kupić nawet ponad 320 metrowy penthouse z rozległym tarasem i ogródkiem. Najbardziej luksusowe mieszkania na Osiedlu Ażurowych Okiennic realizowanym kilkuetapowo przez Rogowski Development mieszczą się w kameralnych budynkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rezerwatu przyrody.

Niewątpliwie do wyjątkowych adresów należą również dwa sztandarowe projekty mieszkaniowe realizowane w naszym kraju tj. warszawska inwestycja Złota 44, nazywana żaglem Libeskinda i wrocławski Sky Tower. Będą to najwyższe budynki mieszkalne w Polsce. Położony w samym sercu stolicy Żagiel ma sięgnąć 192 m, a Sky Tower 212 m. Za sąsiedztwo warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki trzeba zapłacić około 28 tys. zł/mkw., a we wrocławskim wysokościowcu 1 mkw. kosztuje co najmniej 10,5 tys. zł/mkw., choć najbardziej atrakcyjne lokale w tym budynku wycenione są znacznie wyżej.

Autor: Rogowski Development

Tagi:␣
front

Omnie Rogowski Development