Dzień otwarty osiedla ‘slow life’ w Gdyni

Dzień otwarty osiedla ‘slow life’ w Gdyni
Możliwość komentowania Dzień otwarty osiedla ‘slow life’ w Gdyni została wyłączona, 11/07/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

W sobotę, 25 czerwca, od 10:00 do 15:00 odbędzie się dzień otwarty Nowych Kolibek. Goście będą mogli zajrzeć do wnętrz budynków z właśnie ukończonego, trzeciego etapu inwestycji, a także poznać całe osiedle i jego otoczenie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mieszkać blisko natury

Nowe Kolibki to inwestycja, która wymyka się jakimkolwiek porównaniom. Osiedle zaprojektowano w duchu idei slow life, z myślą o osobach poszukujących spokoju i wytchnienia pośród natury. Niskie, dwupiętrowe budynki wkomponowano w leśne otoczenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Duże przeszklenia oraz przestronne balkony i tarasy pozwalają codziennie kontemplować naturę. Dominującym dźwiękiem na osiedlu jest szum drzew i wody spływającej z osiedlowej kaskady. Spacerując po zielonych alejkach, trudno uwierzyć, że znajdujemy się w sercu Trójmiasta, na granicy Gdyni i Sopotu, w odległości kilkunastu minut od nadmorskiej plaży w Orłowie lub centrum handlowego Klif. Krajobraz inwestycji przy ulicy Bernadowskiej nabiera szczególnego wymiaru wieczorami, gdy specjalnie zaprojektowane, dyskretne oświetlenie wydobywa walory ponadczasowej architektury i wszechogarniającej zieleni.

Inwestycja nagradzana w Polsce i za granicą

Pierwsze budynki Nowych Kolibek powstały w 2018 roku. Osiedle szybko zdobyło uznanie zarówno wymagających klientów Invest Komfort, jak i branżowych ekspertów oraz mieszkańców Trójmiasta. Sukces projektu zachęcił inwestora do jego kontynuacji. Oryginalny projekt i szacunek do natury zostały docenione przez jury polskich i międzynarodowych konkursów. Nowe Kolibki otrzymały zagraniczną nagrodę FIVE STAR European Property Awards, ogólnopolskie tytuły Budowy Roku III stopnia oraz Fasady Roku 2020. Znalazły się też w rankingu najlepszych osiedli w kraju tygodnika Newsweek oraz wśród najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w plebiscycie Trojmiasto.pl. Ostatnio amerykański portal Architizer ogłosił Nowe Kolibki najlepszą inwestycją mieszkaniową do 4 kondygnacji. 

Nowy etap – mieszkania i części wspólne 

Trzeci etap inwestycji tworzą 4 budynki, 64 mieszkania oraz wykończone naturanymi i szlachetnymi materiałami części wspólne. Deweloper przygotował dla nowych mieszkańców oddzielną strefę fitness z saunami oraz salę klubową, która będzie stanowiła idealne miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nie zabraknie także atrakcji na świeżym powietrzu. Architekci uwzględnili w projekcie centralny plac w otoczeniu wysokich drzew – brzóz, klonów i sosen. Zachowany drzewostan został wkomponowany w zewnętrzną strefę relaksu. Twórcy osiedla zadbali także o liczne miejsca do spacerów i odpoczynku w przestrzeni zielonej, jak i integrację sąsiedzką przy wspólnym palenisku. 

Pozytywne zmiany w Orłowie

Warto wspomnieć, że Invest Komfort w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni współfinansował budowę nowej ul. Spółdzielczej i przebudowę ul. Bernadowskiej. Prace uwzględniały nie tylko wymianę nawierzchni, ale też remont sieci: wodociągowej, kanalizacji i deszczowej. Dodatkowo, deweloper samodzielnie sfinansował i wykonał oświetlenie uliczne oraz zaaranżował zieleń. Szacunkowy koszt inwestycji po stronie Invest Komfortu wyniósł ponad 7 mln zł. 

Omnie Katarzyna Maciak