Dekpol Budownictwo zbuduje nowoczesną fabrykę rowerów dla RTE Poland

Dekpol Budownictwo zbuduje nowoczesną fabrykę rowerów  dla RTE Poland
Możliwość komentowania Dekpol Budownictwo zbuduje nowoczesną fabrykę rowerów dla RTE Poland została wyłączona, 04/01/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Dekpol Budownictwo wybuduje, jako generalny wykonawca robót budowlanych, nowoczesny kompleks obiektów produkcyjnych dla portugalskiej firmy RTE Poland. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 20 tys. m2 zostanie zrealizowana w Brześciu Kujawskim koło Włocławka. W nowej fabryce, która zapewni około 70 nowych miejsc pracy, wytwarzane będą rowery przy zastosowaniu rozwiązań z obszaru Industry 4.0. 

Dekpol Budownictwo zrealizuje kontrakt obejmujący budowę nowoczesnej fabryki dla portugalskiego producenta rowerów. Kompleks obiektów przemysłowych na terenie gminy Brześć Kujawski zapewni ponad 20 tys. m2 powierzchni użytkowej, na działce liczącej 6,5 hektara. Około 18 tys. m2 stanowić będą pomieszczenia produkcyjne i części techniczne. Pozostałe blisko 2 tys. m2 powierzchni przeznaczone będzie na cele socjalno-biurowe. W ramach kompleksu wzniesiony zostanie wyjątkowy magazyn, którego wysokość wyniesie ponad 30 metrów.  

Rowery wyprodukowane w nowej fabryce będą dostarczane do partnera biznesowego RTE – sieci sklepów Decathlon. W fabryce znajdą szerokie zastosowanie rozwiązania z obszaru Industry 4.0 oraz wykorzystane najnowocześniejsze, zautomatyzowane i bezpieczne dla środowiska maszyny oraz urządzenia. 

Zgodnie z założeniami inwestora w początkowym etapie działalności produkowane będzie 500 tys. szt. rowerów rocznie. Zakończenie tej fazy inwestycji i przekazanie gotowego obiektu planowane jest na przełom II i III kw. 2021 roku. Koncern RTE jest jednym z największych europejskich producentów rowerów w Europie. Zlokalizowanie kolejnej fabryki w Polsce jest realizacją strategii rozwoju portugalskiego inwestora. Zadecydowały o tym świetna ze względu na plany eksportowe lokalizacja, stabilność gospodarcza Polski oraz wysoka kultura przemysłowa. 

– Cieszymy się, że zbiór inżyniersko zaawansowanych obiektów, które wybudowaliśmy dla naszych klientów, już za kilka miesięcy powiększy się o budynek industrialny o wysokości dziesięciopiętrowego bloku mieszkalnego. Nowa fabryka RTE Poland wręcz zachwyca nas topowymi rozwiązaniami technicznymi oraz swoim rozmachem. Oprócz wyjątkowego formatu obiektu nasza firma zapewni inwestorowi wzmocnioną posadzkę przemysłową, która przeniesie intensywny ruch szybkobieżnych oraz w pełni automatycznych wózków magazynowych – podkreślił Michał Skowron, Prezes Dekpol Budownictwo.

Za wielobranżowy projekt, zarządzanie oraz nadzór techniczny, odpowiedzialna jest warszawska spółka Project Management, znana nie tylko z rynku przemysłowego. Project Management prowadzi m.in. kompleksowy nadzór techniczny nad budową najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower – będącego częścią prestiżowej inwestycji w sercu stolicy o powierzchni 230 000 m2.

Spółka Dekpol Budownictwo (wcześniej działająca jako Departament Generalnego Wykonawstwa w strukturze Dekpol S.A.) na przestrzeni ostatnich lat osiągnęła wiodącą pozycję w realizacji projektów budownictwa kubaturowego. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. Realizuje również projekty deweloperskie mieszkaniowe i hotelowe dla siostrzanej spółki Dekpol Deweloper. 

Atutem Dekpol Budownictwo jest zbierane od 1993 roku doświadczenie zespołu ludzkiego rozbudowanego dziś do ponad 350 inżynierów, operatorów, montażystów i pracowników budowlanych. Park maszynowy działu robót ziemnych i drogowych składa się z ponad 100 jednostek nowoczesnego sprzętu. W ramach realizowanych projektów budowlanych szeroko wykorzystywane są prefabrykaty betonowe oraz konstrukcje stalowe produkowane w zakładach Grupy Kapitałowej Dekpol w Pinczynie i Toruniu. Strategia wzrostu jest oparta m.in. o stałe dążenie do poprawy jakości procesów wewnętrznych przedsiębiorstwa, w szczególności w zakresie ich efektywności, szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz relacji z klientami. W relacjach wewnętrznych Spółka stawia przede wszystkim na rozwój kompetencji posiadanego kapitału ludzkiego. 

***

Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. (wcześniej działająca jako Departament Generalnego Wykonawstwa Dekpol S.A.) na przestrzeni ostatnich lat osiągnęła wiodącą pozycję w realizacji projektów budownictwa kubaturowego. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. 

Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dekpol prowadzącej działalność także w sektorze deweloperskim oraz produkcji sprzętu do maszyn budowlanych. Dekpol Deweloper posiada ugruntowaną pozycję w północnej Polsce, gdzie realizuje większość projektów. Prowadzi również ekspansję w innych regionach kraju. Specjalizuje się w budowie osiedli mieszkaniowych, osiedli domów jednorodzinnych, luksusowych apartamentowców, a także condohoteli. Dekpol Steel jest liderem w produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych w Polsce. Firma współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty wysyłane są do ponad dwudziestu krajów na całym świecie m.in. do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Korei i Australii. Spółka posiada prestiżowy certyfikat SSAB „Hardox in My Body”. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Omnie redakcja