Data center od 7R

Data center od 7R
Możliwość komentowania Data center od 7R została wyłączona, 15/06/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Rynek data center w Polsce wart jest ponad 2 mld zł – wynika z raportu analityków PMR. Rośnie liczba lokalnych firm decydujących się na outsourcing usług IT oraz wdrożenia rozwiązań w chmurze. To przekłada się bezpośrednio na inwestycje w Polsce międzynarodowych gigantów technologicznych jak i firm z regionu CEE. Odpowiadając na ich potrzeby, deweloper 7R zdecydował o rozwoju oferty o segment centrów przetwarzania danych- data centers są jednym z filarów strategii ekspansji spółki w najbliższych latach.
Wraz z cyfryzacją globalnej gospodarki, wzrasta znaczenie infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej. Jej kluczowym elementem są data centers, służące do przechowywania danych oraz dostarczania mocy obliczeniowej do aplikacji działających w chmurze. Zdaniem ekspertów, Warszawa uchodzi obecnie za jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla nowych obiektów tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pod koniec 2020 roku w Polsce działało 115 centrów danych, z czego najwięcej, bo 38, zlokalizowanych było właśnie w stolicy. Na liście światowych dostawców chmury inwestujących w Polsce są na przykład Google i Microsoft.

Idzie nowe

Zdaniem ekspertów DataCentrePricing.com, to między innymi w Polsce powstanie część z planowanej, liczącej 850 tys. mkw. łącznej europejskiej powierzchni serwerowej. Segment data center to jednak wymagający obszar rynku, łączący sektor nieruchomości komercyjnych z infrastrukturą krytyczną oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Przyglądając się zmianom zapotrzebowania na dane wywołanym pandemią COVID19 i rosnącemu znaczeniu usług chmurowych niemal w każdej branży i firmie, spodziewamy się kontynuacji ożywienia inwestycyjnego na rynku centrów danych. Dlatego intensywnie rozwijamy naszą wiedzę i doświadczenia w tym obszarze. Chcemy być partnerem dla firm technologicznych i operatorów data center decydujących się na wejście do Polski. W 7R dysponujemy bankiem ziemi, a także know-how w budowie zaawansowanych technologicznie wielkopowierzchniowych i pro-ekologicznych obiektów komercyjnych. Dynamicznie powiększamy także nasz zespół ekspertów odpowiedzialnych za współpracę z gigantami technologicznymi i międzynarodowymi operatorami data centers, by móc wspierać klientów w ich planach inwestycyjnych na terenie Polski, 

mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R. 

Siła kompetencji

Do zespołu 7R dołączył niedawno Oliwer Goliński – specjalista z dziedziny infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, który doświadczenie zdobywał realizując projekty dla największych operatorów data centers w Europie. Do jego zadań należy rozbudowanie portfolio 7R o obiekty przetwarzania danych, dedykowane do potrzeb i wymagań technologicznych poszczególnych  klientów.  

Centra przetwarzania danych to infrastruktura krytyczna, niezbędna do funkcjonowania dzisiejszej gospodarki i zapewniająca ciągłość dostawy cyfrowych usług całemu społeczeństwu. By spełniać tę rolę, obiekty data centers projektowane są w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i stawiają przed inwestorem szereg wyzwań – zarówno pod względem lokalizacji nieruchomości, jak i budowy obiektu. Najbardziej oczywistym wymaganiem jest zaspokojenie ogromnego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zapewnienie ciągłości jej dostaw, co dla wielu inwestorów potrafi być wyzwaniem, 

mówi Oliwer Goliński, Data Center Development Expert w 7R.Rozwiązaniem dla tego typu operatorów są obiekty budowane w formule Build-to-Own (BTO), projektowane na miarę, według wymagań klienta oraz realizowane w lokalizacjach gwarantujących zapewnienie ciągłości działania i maksymalne bezpieczeństwo przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi.  

Omnie redakcja