Czy jest popyt na luksusowe nieruchomości?

Czy jest popyt na luksusowe nieruchomości?
Możliwość komentowania Czy jest popyt na luksusowe nieruchomości? została wyłączona, 25/09/2012, przez␣, w␣apartamenty, inwestycje, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, sprzedaż

Jeszcze dwa lata temu analitycy rynku zapowiadali zwiększony popyt na luksusowe mieszkania. I chociaż wyniki w 2012 roku nie były bardzo złe, to i tak odbiegały od przewidywanych poziomów.

W 2011 r. kupujący nie chcieli inwestować w luksusowe mieszkania i domy ze względu na niestabilną sytuację gospodarczą. Podobnie było z deweloperami, którzy ostrożnie podchodzili do nowych inwestycji.

W pierwszej połowie 2012 r. na rynku pojawiło się zaledwie 300 nowych mieszkań o najwyższym standardzie. Na kolejne dwa lata planowane jest wprowadzenie na rynek 2 tys. apartamentów, wszystko jednak zależy od sytuacji na rynku.

Źródło: nieruchomosci.pb.pl

Photo by Jrs eco (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.