Czy bycie współwłaścicielem przekreśla udział w MdM?

Możliwość komentowania Czy bycie współwłaścicielem przekreśla udział w MdM? została wyłączona, 14/01/2014, przez␣, w␣Headline, kredyty, mieszkaniowe, nieruchomości

Dr Michał Kisiel, analityk Bankier.pl, odpowiada na najciekawsze pytania dotyczące rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Pytanie: – Jestem współwłaścicielem mieszkania (z bratem). Czy mogę starać się o kredyt MdM?

Tak. W ustawie regulującej program dopłat przewidziano, że z pomocy mogą skorzystać osoby, które nie posiadają lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Można natomiast być współwłaścicielem. W przypadku współwłasności budynku mieszkalnego jest jednak jeden haczyk. Gdyby zniesienie współwłasności spowodowało, że staniemy się właścicielami co najmniej jednego wydzielonego lokalu mieszkalnego, to dopłata nam nie przysługuje. A zatem, jeśli jesteśmy współwłaścicielami, w 1/2, domu, w którym są dwa lokale mieszkalne, to dopłaty nie otrzymamy.

Źródło: www.bankier.pl

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.