Ceny za krakowskie lokum dla studenta

Ceny za krakowskie lokum dla studenta
Możliwość komentowania Ceny za krakowskie lokum dla studenta została wyłączona, 21/07/2014, przez␣, w␣Headline, Kraków, małopolskie, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Jak informuje serwis otoDom.pl, krakowski student zapłaci za wynajem mieszkania od około 1 tys., zł do prawie 5 tys. zł. Najniższe ceny oferują właściciele w Nowej Hucie, a najwyższe – w Śródmieściu.

W stolicy Małopolski studiuje ok. 210 tys. osób. Miejsc w akademikach jest zaledwie 18 tys. Dla większości jedynym wyjściem pozostaje stancja.

Niemal połowa ogłoszeń na tamtejszym rynku wynajmu dotyczy mieszkań dwupokojowych. Co czwarte mieszkanie jest trzypokojowe.

W Nowej Hucie można znaleźć najtańsze lokale – cena wynajmu w skali miesiąca to ok. 1,3 zł. Najdrożej jest w Krowodrzy, szczególnie w Śródmieściu. Oprócz centrum miasta, studenci często wybierają także Ruczaj, Prądnik Biały i Czerwony, Czyżyny i Grzegórzki.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań i domów w Krakowie

Źródło: www.tvn24.pl

Photo by Zygmunt Put (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.