Ceny ukraińskich nieruchomości

Ceny ukraińskich nieruchomości
Możliwość komentowania Ceny ukraińskich nieruchomości została wyłączona, 10/12/2013, przez␣, w␣Europa, Headline, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Firma Emmerson zbadała sytuację mieszkaniową na Ukrainie. W porównaniu do jednego z potężniejszych krajów Europy – Niemiec – ceny są tam o 60 proc. niższe. Przeciętne mieszkania w centrum miasta wynosi średnio 1481,7 dol., poza nim – 975,61 dol.

Ukraińskie ceny są bardziej zbliżone do polskich i rosyjskich niż niemieckich. Chociaż nawet w tym przypadku są niższe o 40 proc. Nie znaczy to, że Ukraińcom jest łatwo nabyć mieszkanie. W porównaniu do Polski, tamtejszy dochód rozporządzalny jest niższy o 85 proc.

Z obliczeń firmy Emmerson Realty wynika, że przeciętny Niemiec może za miesięczną wypłatę kupić ok. 1,1 mkw mieszkania poza centrum, w Polsce jest to 0,54 mkw, w Rosji – 0,42, a na Ukrainie – 0,41.

Więcej o cenach mieszkań w Polsce

Źródło: www.rp.pl

Photo by Anaraga (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.